reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fiasko rokowań na temat rybołówstwa

Fiasko rokowań na temat rybołówstwa

Ministrowie rybołówstwa 25 krajów Unii Europejskiej nie zdołali w poniedziałek późnym wieczorem osiągnąć porozumienia w sprawie nowego funduszu rybołówstwa UE.

"Próbowaliśmy znaleźć trwały kompromis, pracowaliśmy ciężko, ale bez sukcesu" - powiedział minister rolnictwa Austrii Josef Proell. Dodał on, że Niemcy, Wielka Brytania i Belgia nie zgodziły się na większość zapisów kompromisowego projektu w sprawie systemu finansowania rybołówstwa, opracowanego przez Komisję Europejską. Natomiast Polska odrzuciła w całości ten projekt.Jak wyjaśnił Proell, "nie było dalszych możliwości negocjacji". Komisja Europejska wyraziła "zaskoczenie" fiaskiem rozmów."Mieliśmy dobry, zrównoważony kompromis, który umożliwiał udzielenie pomocy restrukturyzacyjnej temu sektorowi i uczynienie go konkurencyjnym oraz równocześnie oferującego dobre gwarancje w dziedzinie ochrony środowiska" - powiedziała rzeczniczka komisarza ds. rybołówstwa Joe Borga, Mireille Thom.Kolejna runda rokowań ma odbyć się jesienią. Fundusz, o uchwalonej już wysokości 3,8 mld euro na lata 2007- 2013, ma zastąpić obecny system dopłat do rybołówstwa i kwot połowowych, który wygasa z końcem br.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama