reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Opłaty skarbowe będą wyższe

Opłaty skarbowe będą wyższe

Od 1 stycznia 2007 r. znikną znaki opłaty skarbowej. Zamiast naklejać na pisma znaczki, będziemy uiszczać opłatę. Takie zmiany przewiduje najnowsza wersja projektu ustawy o opłacie skarbowej, którą opracowało Ministerstwo Finansów.

To nowy, drugi już, wariant projektu ustawy o opłacie skarbowej. Zgodnie z jego założeniami zniknie opłata skarbowa od podań i załączników oraz weksli i dokumentów zawierających oświadczenie woli poręczyciela.
Niestety, to jedyne pozytywne zmiany. Projekt przewiduje bowiem wzrost opłaty za wszystkie inne czynności, zaświadczenia, zezwolenia i dokumenty nawet o kilkaset złotych. Poszerzona została też lista czynności objętych opłatą. Budżet państwa – na samej rezygnacji ze znaczków skarbowych – zyska 22,6 mln zł.
Można odnieść wrażenie, że opłata skarbowa stała się priorytetem dla resortu finansów, jeśli chodzi o reformę podatkową. Jako jedyna doczekała się odrębnego projektu. Pozostałe ustawy podatkowe zmodyfikuje jedna ustawa o zmianie Ordynacji podatkowej i niektórych innych ustaw. Projekt ustawy o opłacie skarbowej jest już po konsultacjach społecznych. Może więc szybko trafić pod obrady rządu. Na pewno szybciej niż zmiany w innych ustawach podatkowych.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Ewa Matyszewska
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Drapała

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama