| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS podał dane o inflacji w kwietniu

GUS podał dane o inflacji w kwietniu

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu o 0,7 proc. w ujęciu miesięcznym, w ujęciu rocznym inflacja również wyniosła 0,7 proc - podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie. Ponadto zgodnie z danymi GUS, PKB wzrósł w 2005 roku o 3,4 proc.

W marcu 2006 roku roczny wskaźnik inflacji konsumenckiej wyniósł 0,4 proc. wobec 0,7 proc. w styczniu.

Ceny żywności, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych wzrosły o 0,5 proc. wobec poprzedniego miesiąca i zmniejszyły się w stosunku rocznym o 0,2 proc.

Ceny paliw do prywatnych środków transportu odnotowały wzrost o 5,2 proc. w ujęciu miesięcznym i wzrost o 4,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Ekonomiści ankietowani przez ISB spodziewali się, że inflacja w kwietniu ukształtuje się na poziomie 0,4-0,7 proc., przy średniej na poziomie 0,6 proc..

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2005 roku o 3,4 proc. Poprzednie szacunki GUS z 30 stycznia wskazywały na wzrost PKB w wysokości 3,2 proc.

Wartość dodana brutto w gospodarce narodowej w 2005 roku wzrosła o 3,2 proc. w ujęciu rocznym. Wartość dodana w przemyśle wzrosła o 4,0 w ujęciu rocznym, w budownictwie wzrosła o 6,7 proc., a w sektorze usług rynkowych - o 3,2 proc.

Spożycie indywidualne wzrosło o 2 proc. w ujęciu rocznym, a wzrost nakładów brutto na środki trwałe wyniósł 6,5 proc. w ujęciu rocznym.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK