reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Masz dziecko, masz etat

Masz dziecko, masz etat

Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę dla kobiet powracających do pracy po urodzeniu dziecka to jeden z głównych kierunków zmian w prawie pracy. Dziś w Sejmie odbędą się pierwsze czytania poselskich projektów zmian w kodeksie pracy.

Projekt zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość zakazuje zwalniania z pracy pracownicy także w okresie od urodzenia dziecka do chwili ukończenia przez nie 3 roku życia. SLD chce dać roczną gwarancję zatrudnienia kobiety powracającej do pracy po urodzeniu dziecka.

W parlamencie jest też, trzecia propozycja w tej sprawie złożona przez LPR, która chce, by kobieta nie mogła być zwolniona przez dwa lata i sześć miesięcy po macierzyńskim. Posłowie nie zapominają o finansach osób korzystających z urlopu wychowawczego.

Dziś zajmą się propozycjami SLD, zgodnie z którymi dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego ma być podniesiony z 400 do 500 zł. Sejm zdecyduje też o losie projektu zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, których przyjęcie spowoduje ponaddwukrotne zwiększenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe osób na wychowawczym. Podstawą nie będzie 420 zł świadczenia pielęgnacyjnego, ale 899,10 zł płacy minimalnej.

Tomasz Zalewski

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Świder

specjalista z zakresu prawa oświatowego i samorządowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama