| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje stabilne w czwartek rano

Złoty i obligacje stabilne w czwartek rano

Na rynku długu i walutowym czwartkowa sesja rozpoczęła się spokojnie, analitycy spodziewają się stabilizacji kursów i rentowności w ciągu dnia.

Około 9.25 za euro płacono 3,8800 wobec 3,8750 zł i 3,8870 zł rano poprzedniego dnia. Dolara wyceniano na 3,1170 wobec 3,1190 zł i 3,1350 zł.

"Na rynku walutowym w czwartek rano jest bardzo spokojnie, mamy poziomy zbliżone do środowego zamknięcia" - powiedział Filip Starowieyski, dealer PKO BP.

"W ciągu dnia także powinno być spokojnie, choć ciężko przewidywać, w którą stronę podąży kurs. Jesteśmy w dość szerokim zakresie wahań, pierwsze poziomy wsparcia i oporu to odpowiednio 3,90 i 3,85 do euro" - dodał.

W czwartek nie będą publikowane żadne dane makro, więc jakiś wpływ mogą na rynek mieć informacje polityczne o tworzącej się koalicji PiS z PSL i Samoobroną.

"Podpisanie umowy koalicyjnej jest już w cenach, jakaś reakcja rynku mogłaby być w przypadku problemów z utworzeniem większości w Sejmie" - ocenia dealer PKO BP.

Na rynku długu analitycy spodziewają się stabilizacji.

"Po środowym wzroście rentowności spodziewamy się stabilizacji na rynku długu, być może niewielkiego odbicia, ale w dłuższym horyzoncie perspektywy dla obligacji są negatywne" - powiedział Arkadiusz Bogusz z ABN Amro.

"Maleje szansa na kolejne obniżki stóp procentowych, dodatkowo niekorzystnie na inwestorów wpływa sytuacja na rynkach bazowych" - dodał.

W środę RPP postanowiła o pozostawieniu stóp procentowych na obecnym poziomie, a w komunikacie zasugerowała, że w przypadku realizowania się scenariusza z kwietniowej projekcji banku centralnego, obecny poziom stóp procentowych jest optymalny.

Z opublikowanych przez RPP części najnowszej projekcji inflacyjnej wynika, że tempo wzrostu CPI będzie prawdopodobnie nieznacznie niższe w 2006 r., zbliżone w 2007 r., jednak w 2008 r. nieco wyższe od oczekiwanego w styczniowej projekcji.

Kwietniowa projekcja inflacyjna NBP zakłada przy pozostawieniu stóp procentowych bez zmian z 50-proc. prawdopodobieństwem, że inflacja utrzyma się w przedziale 0,5-2,0 proc. w IV kw. 06 wobec 0,5-2,3 proc. w styczniowej projekcji, 1,3-3,4 proc. w IV kw. 07 w porównaniu do 1,1-3,6 proc. i 1,2-3,9 proc. w IV kw. 08 r. w stosunku 0,8-3,9 proc.

Na rynku długu rentowność dwuletnich papierów około 9.30 wzrosła do 4,35 proc. wobec 4,32 proc. w środę wieczorem i 4,30 proc. rano, pięcioletnich wzrosła do 4,95 proc z 4,90 proc. i 4,93 proc., a dziesięcioletnich wynosiła 5,15 wobec 5,16 proc., i 5,15 proc. rano.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK