| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na rynkach stabilnie

Na rynkach stabilnie

Kurs złotego i rentowności obligacji były zbliżone do zamknięcia w czwartek, jednak uczestnicy rynku uważają, że nadal jest presja na osłabienie waluty i papierów.

Kluczowe dla piątkowej sesji będą dane o rynku pracy w USA i wydarzenia na polskiej scenie politycznej. Około godziny 9.05 za euro płacono 3,9650 zł wobec 3,966 zł na zamknięciu w piątek. Dolara wyceniano na 3,24 zł w porównaniu do 3,2390 zł."Na razie jest stabilnie, na niektórych rynkach emerging markets nastroje się nawet poprawiły, ale cały czas jest ryzyko spadku wartości złotego" - ocenia Tomasz Zdyb, analityk Pekao SA.Według niego najważniejsze dla rynku będę piątkowe dane z rynku pracy w USA. Po południu według polskiego czasu podana zostanie stopa bezrobocia za marzec. Poprzednio wyniosła 4,8 proc.Inwestorzy będą się też przyglądać rozwojowi sytuacji na scenie politycznej w Polsce. Po czwartkowym fiasku wniosku o samorozwiązanie Sejmu coraz bardziej prawdopodobna jest koalicja PiS-Samoobrona, co rynki przyjmują z niepokojem. Ostateczną decyzję w tej sprawie władze PiS mają podjąć w najbliższych dniach.Dane w USA i sytuacja na rynkach bazowych - zwłaszcza niemieckim - będą w piątek decydowały o przebiegu notowań obligacji. W Niemczech zostanie podana informacja o produkcji przemysłowej w lutym. Poprzednio produkcja spadła mdm o 0,1 proc., a rdr wzrosła o 3,3 proc.Na otwarciu rentowności były zbliżone do zamknięcia w czwartek. Dochodowość papierów dwuletnich wynosiła 4,30 proc., czyli tyle co na zamknięciu w piątek. W przypadku pięcioletnich obligacji było 4,77 proc. wobec 4,80 proc., a dziesięcioletnich 4,96 proc. w stosunku do 4,97 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »