| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kalinowski: trzeba rozmawiać z PiS dopóki jest taka możliwość

Kalinowski: trzeba rozmawiać z PiS dopóki jest taka możliwość

Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział, że dopóki są możliwości rozmowy i poszukiwania kompromisu, to trzeba rozmawiać z PiS. Lider PSL odniósł się w ten sposób do propozycji szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego stworzenia planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się w środę po szefów wszystkich - poza SLD - partii parlamentarnych z propozycją planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. Przez ten czas miałaby powstać stabilna koalicja rządowa. Opozycja miałaby zgodzić się na uchwalenie 11 priorytetowych dla rządu ustaw, i powstrzymać się od "ataków" na rząd.J.Kaczyński podkreślił, że według jego ugrupowania przyjęcie półrocznego planu stabilizacyjnego jest lepsze, niż utworzenie w tej chwili koalicji rządowej z Samoobroną i PSL. Jak dodał, trwające obecnie rozmowy z tymi ugrupowaniami są w istocie rozmowami o zaproponowanym przez PiS planie stabilizacyjnym.W środę, w Sejmie, od rana trwały rozmowy zespołów negocjacyjnych PiS z Samoobroną i PSL w sprawie utworzenia ewentualnej koalicji. Politycy PSL kolejny raz spotykają się z PiS o godz. 16."Dopóki jest możliwość prowadzenia rozmów, nie poprzez media, takie rozmowy trzeba prowadzić" - powiedział Kalinowski. Jak dodał, możliwe jest jeszcze przyjęcie kompromisu, który byłby możliwy do przyjęcia dla wszystkich stron.Jego zdaniem przedterminowe wybory byłyby ostatecznością i - jak ocenił - nie byłyby "z pewnością" dobre dla Polski.Wiceszef PSL Jan Bury zapewnił PAP, że politycy Stronnictwa pojawią się na spotkaniu z PiS o godz. 16. Dodał jednocześnie, że propozycja J.Kaczyńskiego pokazuje, że to szef PiS ma w rękach wszystkie możliwości i tylko od niego zależy, czy będą przedterminowe wybory.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »