| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowe limity VAT na przyszły rok

Nowe limity VAT na przyszły rok

Wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprawniająca w 2006 roku do wyłączenia od podatku od towarów i usług wynosi 39 200 zł.

 

Opublikowano rozporządzenia ministra finansów, w których określone zostały ważne dla podatników VAT limity obowiązujące w przyszłym roku. Otóż wartość sprzedaży wysyłkowej uprawniającej do uznania na terytorium kraju za dostawę towarów dokonaną poza terytorium kraju w 2006 roku określono w kwocie 137 000 zł. Rozporządzenie ministra finansów w tej sprawie ukazało w Dzienniku Ustaw z tego roku nr 254, poz. 2135. Wejdzie natomiast w życie 1 stycznia przyszłego roku.

Minister finansów wydał też rozporządzenie w sprawie kwoty uprawniającej do wyłączenia od podatku od towarów i usług wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (Dz.U. nr 254, poz. 2134). Z nowego rozporządzenia wynika, że wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprawniająca w 2006 roku do wyłączenia od podatku od towarów i usług wynosi 39 200 zł. Także to rozporządzenie zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

W kolejnym rozporządzeniu określono wzór dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym (Dz.U. Nr 254, poz. 2133). Oprócz tego minister finansów zmienił rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz.U. Nr 252, poz. 2126). Kolejna opublikowana zmiana dotyczy rozporządzenia ministra finansów w sprawie wykonywania szczególnego nadzoru podatkowego (Dz.U. Nr 254, poz. 2136). Minister finansów zmienił ponadto rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy identyfikacyjnych (Dz.U. Nr 254, poz. 2132).
Krzysztof Tomaszewski

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Lech

Adwokat, ekspert w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK