reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na rynkach finansowych odreagowanie

Na rynkach finansowych odreagowanie

Po ostatnich głębokich i gwałtownych spadkach na rynku złotego oraz obligacji doszło do umocnienia. Do końca dnia nie powinno być większych zmian.

W wtorek po godzinie 14.30 euro wyceniano poniżej 4,00 zł. Płacono za nie 3,9990 zł wobec 4,0245 zł w poniedziałek, a dolara na 3,4030 zł w porównaniu do 3,4150 zł. We wtorek po południu za euro płacono już tylko 1,1740 dolara."Umocnienie złotego może być związane z emisją obligacji na rynku japońskim, co rodzi oczekiwania na wymianę środków z tej emisji, mogło to się przyczynić do zatrzymania spadków. Poza tym nie było negatywnych informacji ze strony rządu. Rynek nie zareagował na opóźnienie ogłoszenia programu rządu" - powiedział Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Banku. Jego zdaniem do końca dnia nie powinno być większych zmian.Polska sprzedała 15-letnie obligacje za 50 mld jenów. Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz poinformował we wtorek, że program rządu zostanie przedstawiony prawdopodobnie dopiero w czwartek. Pierwotnie miało to nastąpić we wtorek.Na rynku obligacji rentowności spadły o ponad 10 pkt. bazowych, głównie na dłuższym końcu krzywej. Rentowność papierów dwuletnich we wtorek po godzinie 14.30 wynosiła 4,93 proc. w porównaniu do 4,98 proc. w poniedziałek pod koniec kwotowań, pięcioletnich 5,38 proc. względem 5,55 proc., a dziesięcioletnich 5,52 proc. w stosunku do 5,68 proc."Od rana widać popyt inwestorów, również zagranicznych, Odreagowanie raczej wynika z technicznych aspektów, klienci zaczęli domykać pozycje" - powiedział Andrzej Michałowski z PKB PB. Dodał, że w najbliższym czasie dojdzie do spadku cen.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FSG Podatki Sp. z o.o.

FSG Podatki Sp. z o.o. stanowi część grupy FSG, specjalizując się w świadczeniu kompleksowych usług doradztwa podatkowego. Misją naszej firmy jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama