reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Lepsze nastroje konsumentów w październiku

Lepsze nastroje konsumentów w październiku

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów w październiku wzrósł o 4 punkty w porównaniu z poprzednim miesiącem do poziomu 92,74 punktów - podał IPSOS.

Poprawa obejmuje zarówno oczekiwania dotyczące gospodarki, jak i aspekty związane z własną zamożnością i zakupami. Według badań Ipsos klimat gospodarczy wzrósł o 2 punkty w porównaniu z poprzednim miesiącem i wynosi 86,28 punktów."Poprawa Klimatu Gospodarczego następuje już od trzech miesięcy i jest związana z oczekiwaniami wobec nowego rządu. Ponadto aż o 4 punkty wzrosła w październiku Skłonność do Zakupów. Wartość wskaźnika wynosi 96,54 punkty i jest najwyższa od czerwca 1999 roku" - napisał Ipsos w komentarzu do wyników badania.W ostatnim miesiącu zmniejszyły się obawy o przyszłą inflację i można je porównać z oczekiwaniami z sierpnia - okresu przed największymi podwyżkami cen benzyny."Ponadto utrzymują się stosunkowo optymistyczne oczekiwania odnośnie sytuacji na rynku pracy. Zdaniem większości konsumentów w przyszłości bezrobocie nie wzrośnie, a nawet może się nadal obniżać" - podaje ośrodek.


Wskaźnik Optymizmu Konsumentów WOK może przyjmować wartości od 0 do 200 punktów. Ostatnie badanie przeprowadzono między 7 a 11 października 2005 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1020 Polaków w wieku 15 i więcej lat.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama