reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > RPP czeka na dane za III kwartał

RPP czeka na dane za III kwartał

Rada Polityki Pieniężnej uważa, że ze zmianami w polityce monetarnej należy poczekać na obraz sytuacji gospodarczej w III kwartale i ocenić wpływ wysokich cen ropy na na inflację - powiedziała członek RPP Halina Wasilewska-Trenkner.

"We wrześniu nie było zdarzeń, które wskazywały aby zaostrzać lub łagodzić politykę pieniężną. (...)Chcielibyśmy poczekać na dane za III kwartał, które będziemy mieli w październiku" - powiedziała w wywiadzie dla radia PiN. "Pewien czas musimy poczekać, a ten czas to październik, kiedy to zostaną opublikowane dane za III kwartał" - dodała.Rada Polityki Pieniężnej w środowej ocenie perspektyw inflacji napisała, że optymistycznie ocenia perspektywy inflacji, ale obawia się, że wyższe prognozy cen ropy i gazu mogą spowodować, szybszy niż to założono w sierpniowej projekcji, powrót inflacji do celu i osłabić wzrost gospodarczy."Sierpień przyniósł skok inflacji, według komentatorów ściśle powiązany ze wzrostem cen paliw. Istnieje niebezpieczeństwo, że ruch ten może do nas się przenieść. Na razie chroni nas przed tym silny złoty, ale on jest poddany wahaniom ze względu na ryzyko polityczne" - powiedziała.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama