reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Więcej pieniędzy dla regionów

Więcej pieniędzy dla regionów

13,5 mld euro do wykorzystania w latach 2007-2013 proponuje Komisja Europejska jako budżet dla Polityki Spójności, która będzie realizowana w obszarach: współpracy przygranicznej, transnarodowej i międzyregionalnej.

Kwota ta stanowi 4 proc. ogółu środków, przeznaczonych na Fundusze Strukturalne i Fundusz Spójności i jest o 14 proc. wyższa w stosunku do okresu programowania w latach 2000-2006.

19 września 2005 roku odbyło się w Krakowie Seminarium Komisji Komitetu Regionów (COTER), poświęcone współpracy terytorialnej w UE. Jego uczestnicy, czyli członkowie COTER, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, KE oraz europejskich stowarzyszeń władz regionalnych potwierdzili, między innymi, poparcie Komitetu Regionów dla przedstawionych przez KE projektów poprawy warunków finansowych, prawnych i instytucjonalnych dla współpracy regionalnej na szczeblu międzynarodowym, regionalnym i lokalnym.

Wezwali ponadto do włączenia współpracy regionalnej w strategiczne narodowe programy ramowe w celu wzmocnienia zaangażowania krajów członkowskich we wspieranie programów współpracy, zapewniając współfinansowanie przez państwa i gwarantując większą zbieżność ze strategią spójności. Krakowskie seminarium pokazało, że współpraca terytorialna jest kluczowym filarem polityki spójności i jednym z mocnych dowodów istniejącej solidarności.

Komitet Regionów jako unijna instytucja działa od 1994 roku, reprezentuje ponad 200 regionów europejskich skupia ich 317 przedstawicieli i reprezentantów samorządów lokalnych.


Ewa Grochala - Włodek
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Ekspert we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama