| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pieniądze na strategie

Pieniądze na strategie

Do 27 października tego roku we Wspólnym Sekretariacie Technicznym w Dreźnie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w programie INTERREG III B CADSES.

Środki są przeznaczane m.in. na strategie rozwojowe i koncepcje zagospodarowania przestrzennego, a także usprawnienie transportu. Mogą z nich korzystać przedsiębiorstwa prywatne, jednostki badawcze i samorządy.
Obecny konkurs jest czwartym i ostatnim w unijnym Programie Sąsiedztwa CADSES, w ramach inicjatywy INTERREG.

W trzech dotychczasowych rundach aż 42 podmiotom z Polski udało się otrzymać dofinansowanie na kwotę 3 mln euro. Największe z przedsięwzięć, realizowane przez Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania wspólnie z 9 partnerami z 6 krajów, jest skierowane do przedsiębiorców. Twórcy projektu zauważyli braki w planowaniu transportu w swoich regionach i jego niedostosowanie do potrzeb przedsiębiorców. Zgłoszone przez nich przedsięwzięcie ma na celu koordynację tworzenia polityki transportowej w regionach i usprawnienie logistyki.

Działania operatorów logistycznych, zakładów produkcyjnych i dostawców usług logistycznych będą zsynchronizowane z decyzjami instytucji odpowiedzialnych za tworzenie polityki, finansowanie i podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Koszt projektu to 1,5 mln euro, dofinansowanie wyniesie 950 tys. euro.

Priorytetami programu CADSES są: wspieranie rozwoju przestrzennego; wydajne i zrównoważone systemy transportu; zarządzanie krajobrazem oraz dziedzictwem naturalnym i kulturowym oraz ochrona środowiska, gospodarowanie zasobami i przeciwdziałanie ryzyku środowiskowemu (np. powodzi).

Według Marcina Łaty z Krajowego Punktu Kontaktowego CADSES właśnie na zapobieganie klęskom żywiołowym pozostało najwięcej pieniędzy, ponieważ do tej pory największym zainteresowaniem beneficjentów cieszyły się pieniądze na strategie.

Warunkiem złożenia projektu jest zagwarantowanie 25 proc. wkładu własnego na poziomie krajowym, pozyskanie partnerów finansujacych z co najmniej 2 krajów UE i przesłanie wniosku w jęz. angielskim. Szczegóły na stronie www.interreg.gov.pl.

Magdalena Wojtuch


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

tanie-ubezpieczenie.eu

Porównywarka ubezpieczeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK