REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zachęcające perspektywy

REKLAMA

Obecnie udział nieruchomości w rynku leasingu wynosi ponad 10 proc., co oznacza, że polski rynek zbliża się do standardów europejskich.
Z danych zebranych przez Związek Przedsiębiorstw Leasingowych wynika, że firmy leasingowe zawarły w I półroczu 2005 r. umowy leasingu nieruchomości za 770 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Według tych danych BRE Leasing znalazł się na pierwszej pozycji na rynku leasingu nieruchomości w Polsce. Na nasz sukces wpłynęła m.in. duża transakcja dotycząca dwóch budynków: parkingowo-handlowo-biurowego oraz 40-piętrowego biurowca zlokalizowanych w Warszawie przy rondzie onZ.
Wśród czynników, które z pewnością będą znacząco wpływać na rozwój leasingu nieruchomości, ważne miejsce zajmuje przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, dzięki któremu zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, a także rośnie świadomość obecności na rynku korzystnych sposobów uzyskania finansowania.
Perspektywy rysujące się przed branżą są bardzo zachęcające, zwłaszcza że polski rynek leasingu dzieli jeszcze dystans do rynków najwyżej rozwiniętych. Zwiększa się zainteresowanie przedsiębiorców tą formą finansowania. Korzystne zmiany przepisów ułatwiają nabywanie nieruchomości przez zagranicznych inwestorów.
Ponadto w związku z planowanym wejściem Polski do strefy euro można się spodziewać zmniejszenia ryzyka kursowego w transakcjach, gdzie przychody leasingobiorcy są w złotych a raty leasingowe w euro. Są to przesłanki, które pozwalają firmom zajmującym się leasingiem nieruchomości optymistycznie patrzeć w przyszłość. BRE Leasing, odpowiadając na rosnące zainteresowanie, zamierza skierować swoją ofertę leasingu nieruchomości nie tylko do klientów korporacyjnych, ale również do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dotychczas próg transakcji wynosił 15 mln zł. Obecnie obsługujemy projekty już od 1 mln zł.
Mieczysław Groszek
Autor jest prezesem BRE Leasing


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA