| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zachęcające perspektywy

Zachęcające perspektywy

Obecnie udział nieruchomości w rynku leasingu wynosi ponad 10 proc., co oznacza, że polski rynek zbliża się do standardów europejskich.

Z danych zebranych przez Związek Przedsiębiorstw Leasingowych wynika, że firmy leasingowe zawarły w I półroczu 2005 r. umowy leasingu nieruchomości za 770 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Według tych danych BRE Leasing znalazł się na pierwszej pozycji na rynku leasingu nieruchomości w Polsce. Na nasz sukces wpłynęła m.in. duża transakcja dotycząca dwóch budynków: parkingowo-handlowo-biurowego oraz 40-piętrowego biurowca zlokalizowanych w Warszawie przy rondzie onZ.
Wśród czynników, które z pewnością będą znacząco wpływać na rozwój leasingu nieruchomości, ważne miejsce zajmuje przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, dzięki któremu zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, a także rośnie świadomość obecności na rynku korzystnych sposobów uzyskania finansowania.
Perspektywy rysujące się przed branżą są bardzo zachęcające, zwłaszcza że polski rynek leasingu dzieli jeszcze dystans do rynków najwyżej rozwiniętych. Zwiększa się zainteresowanie przedsiębiorców tą formą finansowania. Korzystne zmiany przepisów ułatwiają nabywanie nieruchomości przez zagranicznych inwestorów.
Ponadto w związku z planowanym wejściem Polski do strefy euro można się spodziewać zmniejszenia ryzyka kursowego w transakcjach, gdzie przychody leasingobiorcy są w złotych a raty leasingowe w euro. Są to przesłanki, które pozwalają firmom zajmującym się leasingiem nieruchomości optymistycznie patrzeć w przyszłość. BRE Leasing, odpowiadając na rosnące zainteresowanie, zamierza skierować swoją ofertę leasingu nieruchomości nie tylko do klientów korporacyjnych, ale również do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dotychczas próg transakcji wynosił 15 mln zł. Obecnie obsługujemy projekty już od 1 mln zł.
Mieczysław Groszek
Autor jest prezesem BRE Leasing


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

OMEGA Kancelarie Prawne

Ekspert w dziedzinie ubezpieczeń i odszkodowań

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK