reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd o zwrocie VAT na materiały budowlane

Rząd o zwrocie VAT na materiały budowlane

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma zdecydować, w jaki sposób zrekompensować koszty wejścia w życie ustawy o zwrocie podatku VAT na materiały budowlane.

Celem nowych przepisów o zwrocie VAT jest złagodzenie skutków podniesienia od 1 maja 2004 roku z 7 do 22 proc. podatku na materiały budowlane dla osób budujących własny dom lub prowadzących remont.Przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2006 roku, natomiast zwrot poniesionych wydatków na cele budowlane, udokumentowanych fakturami, dotyczyć będzie okresu od 1 maja 2004 roku do 31 grudnia 2007 roku.Pod koniec sierpnia Sejm odrzucił prezydenckie weto do tej ustawy. Prezydent zawetował ustawę po apelach szefa resortu finansów Mirosława Gronickiego, który wskazywał na duży ubytek dochodów w budżecie na 2006 rok, jaki może ona spowodować.Po odrzuceniu weta Ministerstwo Finansów szacowało ubytek w przyszłorocznym budżecie państwa na 3 mld zł. Przed głosowaniem w Sejmie Gronicki ogłosił, że w przypadku jego odrzucenia zaproponuje podwyżkę akcyzy na paliwa o mniej więcej 25 groszy na litrze.Tymczasem w poniedziałek minister poinformował, że resort finansów obniży od 15 września do końca tego roku akcyzę na benzynę o 25 gr na litrze. Dodał, że w projekcie budżetu na 2006 r. planowana jest z kolei podwyżka akcyzy na paliwa, a jej wielkość ma być znana we wtorek po posiedzeniu rządu.Minister gospodarki Jacek Piechota zapowiedział, że podczas wtorkowych obrad rządu omówiona zostanie sytuacja na rynku paliwowym w kraju i sprawy wysokości podatku akcyzowego na paliwa.Ministrowie zajmą się też projektami Krajowej Strategii Zatrudnienia na lata 2007-2013 i Narodowej Strategii Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013. Wysłuchają również informacji o wynikach konsultacji projektu Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 oraz o stanie prac nad programami operacyjnymi w ramach NPR.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama