| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty stabilny i powinien się umacniać

Złoty stabilny i powinien się umacniać

Złoty był stabilny na czwartkowym otwarciu, a rentowności obligacji nieznacznie spadły. Dealerzy spodziewają się umocnienia złotego w ciągu dnia do obu walut.

Około godz. 9.10 za euro płacono 4,0325 zł wobec 4,03 zł na zamknięciu w środę. Dolara wyceniano na 3,2475 zł względem 3,25 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 14,1 proc. po mocnej stronie.Według dealerów złoty może dziś zyskiwać na wartości, co można wywnioskować m.in. z przebiegu środowej sesji, gdy polską walutę umocnił zagraniczny popyt."Spodziewamy się umocnienia złotego, możemy zobaczyć poziomy 4,02- 4,0150 zł za euro i 3,23 zł za dolara. Po południu NBP opublikuje dane o bilansie płatniczym w czerwcu, Jeśli deficyt będzie niewielki, albo wystąpi nadwyżka, to może nastąpić dalsza aprecjacja złotego" - ocenia Jacek Malinowski z TMS.NBP opublikuje dane o Na rynku długu nastąpił nieznaczny spadek rentowności papierów. Około 9.10 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,65 proc. w porównaniu do 4,68 proc. na zamknięciu w środę, pięcioletnich 4,88 proc. względem 4,90 proc., a dziesięcioletnich 4,90 proc. wobec 4,92 proc."Jest zainteresowanie polskimi papierami i nie powinno być dziś wyprzedaży. Mamy wakacyjny zastój, sesja prawdopodobnie będzie spokojna, a dane o bilansie mogą wpłynąć na rynek, o ile będą odbiegały znacznie od konsensusu" - powiedział PAP Wojciech Labryga z BGŻ.Ekonomiści w sierpniowej ankiecie prognozują, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w czerwcu wyniósł 312 mln euro wobec 724 mln euro deficytu w maju. Przedział prognoz czerwcowego salda na rachunku obrotów bieżących wynosi od deficytu 855 mln euro do nadwyżki 33 mln euro.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »