reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowe oznakowania pojazdów

Nowe oznakowania pojazdów

Od jutra będą obowiązywały nowe zasady oznakowania pojazdów Służby Celnej. Zasady te znajdą zastosowanie również do motocykli. Nowe rozporządzenie wskazuje elementy wyróżniające pojazdy służbowe, w tym konieczność umieszczenia napisu „SŁUŻBA CELNA”.

Zasady oznakowania pojazdów zawiera rozporządzenie ministra finansów z 7 lipca 2005 r. w sprawie wzoru i sposobu oznakowania pojazdów służbowych Służby Celnej opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 135 z 22 lipca br., poz. 1136. Zgodnie z jego przepisami pojazd służbowy SC jest zielony i oznakowany odblaskowymi białymi pasami z napisem „SŁUŻBA CELNA”.

Napis na białym pasie wskazuje na przynależność pojazdu do właściwej jednostki organizacyjnej Służby. Składa się on z dwóch pierwszych cyfr kodu identyfikacyjnego izby celnej oddzielonych ukośnikiem od dwucyfrowego numeru kolejnego pojazdu. Na dachu pojazdu jest podświetlana biała tablica z czarnym napisem „SŁUŻBA CELNA”. Dodatkowo taki pojazd posiada urządzenie wysyłające ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

Traci moc rozporządzenie ministra finansów z 16 lipca 2004 r. w sprawie wzoru i sposobu oznakowania pojazdów służbowych Służby Celnej (Dz.U. nr 169, poz. 1770). Nowe regulacje wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, czyli 6 sierpnia 2005 r.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama