| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na rynku bez emocji po francuskim "nie"

Na rynku bez emocji po francuskim "nie"

Odrzucenie Traktatu Konstytucyjnego w niedzielnym referendum przez Francuzów nie wywołało reakcji na rynku złotego i obligacji. Polska waluta powinna się umacniać, a obligacje pozostaną raczej stabilne.

W poniedziałek około 9.20 za euro płacono 4,1440 zł wobec 4,1550 zł na zamknięciu w piątek. Dolara wyceniano na 3,3070 zł w porównaniu do 3,310 zł."Jak widać zapowiedzi osłabienia złotego po "nie" we Francji nie sprawdziły się. Złoty się umacnia, w ciągu najbliższych miesięcy jego kurs może się zbliżyć do 4,05-4,07 wobec euro. Dzisiaj możemy obserwować spokojne umacnianie złotego" - powiedział Marcin Turkiewicz z BRR Banku.W referendum, które odbyło się w niedzielę, Francuzi wyraźną większością głosów odrzucili konstytucję Unii Europejskiej. Według wyników, opublikowanych przez MSW po obliczeniu blisko 86 proc. głosów, przeciwko konstytucji głosowało 55,96 proc. wyborców.W ciągu ostatnich tygodni część ekonomistów wyrażała opinię, że porażka Traktatu Konstytucyjnego UE we Francji może opóźnić rozszerzenie strefy euro o nowych członków unii - w tym Polskę, co w efekcie może spowodować osłabienie złotego.Ostatnio premier Marek Belka powiedział, że takie scenariusze są przesadzone i nie spodziewa się gwałtownej reakcji rynków na francuskie "nie" Za euro na rynku międzybankowym płacono 1,2535 dolara. Na rynku obligacji panuje spokój i taka sytuacja powinna się utrzymać.Rentowność dwuletnich papierów w poniedziałek około 9.20 wynosiła 5,21 proc. wobec 5,20 proc. w piątek. W przypadku pięcioletnich papierów było to 5,35 proc., czyli tak samo jak w piątek, zaś dziesięcioletnich wyniosła 5,28 proc. wobec 5,27 proc. na piątkowym zamknięciu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK