| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty zyskuje, rentowność obligacji spada

Złoty zyskuje, rentowność obligacji spada

W trakcie środowych notowań złoty umocnił się zarówno wobec euro, jak i dolara, a umocnienie złotego było jednym z czynników wpływających na spadek rentowności papierów skarbowych.

Około 14.45 za euro płacono 4,2050 zł wobec 4,2350 zł na otwarciu, a za dolara 3,2450 zł wobec 3,2750 zł. Natomiast euro wyceniano na 1,2950 dolara, wobec 1,2930 dolara rano."Początek miesiąca przynosi umocnienie złotego, ale jesteśmy blisko poziomu wsparcia, który w przypadku euro wynosi 4,20 zł, a w przypadku dolara 3,2350-3,25 zł. Przewidujemy, że te poziomy powstrzymają umocnienie złotego" - powiedział Andrzej Dziewięcki, dealer walutowy w Capital Management.Dealerzy wskazują, że inwestorzy nie bardzo przejmują się czwartkowym głosowaniem nad skróceniem kadencji Sejmu."Od rana spada rentowność obligacji, zwłaszcza 5-letnich. Jest to efekt umocnienia złotego, co w połączeniu z oczekiwanymi słabymi danymi makro za kwiecieä może skłonić RPP do obniżki stóp o 25 pkt bazowych" - powiedział Andrzej Skroba, dealer obligacji w Societe Generale."Poza tym ceny obligacji na świecie są korzystne, a u nas nie za bardzo są chętni do sprzedaży papierów mimo ryzyka politycznego" - dodał Skroba.środę Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje dwuletnie OK0807 ze średnią rentownością 5,383 proc. o łącznej wartości 3,12 mld zł, z czego 2,6 mld zł na przetargu głównym, przy popycie 2,66 mld zł. Na przetargu uzupełniającym resort sprzedał papiery za 0,52 mld zł przy popycie 2,66 mld zł."Przetarg obligacji nie wyszedł najgorzej, podtrzymał tylko dobre nastroje na rynku" - dodał dealer SG.Na rynku wtórnym około 14.45 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 5,31 proc. wobec 5,39 proc. w poniedziałek rano, pięcioletnich 5,46 proc. wobec 5,55 proc., a dziesięcioletnich 5,46 proc. wobec 5,50 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Pakla

doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, ekspert ds. Regulacji Nadzorczych i ALM w Alior Bank SA.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK