REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

TVN 24 monopolistą

REKLAMA

TVN 24 sp. z o.o. odwoła się do Sądu Antymonopolowego od decyzji bydgoskiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, stwierdzającej, że spółka nadużyła pozycji dominującej na rynku płatnych programów telewizyjnych o charakterze informacyjno-publicystycznym i pogodowych.
 Jak podał w środę w komunikacie TVN, do którego należy TVN 24, delegatura nakazała jednocześnie spółce TVN 24 zaniechania stosowania tej praktyki.

"Decyzja jest nieprawomocna. Zarząd TVN 24 Sp. z o.o. nie zgadza się z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i zamierza złożyć odwołanie do Sądu Antymonopolowego" - napisano w komunikacie.

15 kwietnia 2005 r. bydgoska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała decyzję, w której uznała zapisy umowy pomiędzy TVN 24 Sp. z o.o. a operatorem telewizji kablowej Automatic Serwis Sp. z o.o. za działania ograniczające konkurencję.

Jak podał zarząd TVN 24 w swoim oświadczeniu, zapisy te zobowiązywały operatora do udostępnienia sygnału TVN 24 wszystkim abonentom pakietu podstawowego, a nie jak chciał operator tylko w wybranych miastach.

"Działania te zostały uznane przez Urząd za ograniczające konkurencje, bowiem TVN 24 został zakwalifikowany przez UOKiK jako podmiot posiadający pozycję monopolistyczną na rynku. Uzasadnieniem takiego stanowiska ma być fakt, iż TVN 24 jest jedynym kanałem telewizyjnym o profilu informacyjno-publicystycznym na rynku" - podał TVN 24.

"Nie zgadzamy się z próbą zakwalifikowania TVN 24 jako podmiotu monopolistycznego. TVN 24 jest jednym z ponad dwudziestu kanałów tematycznych działających na polskim rynku" - oświadczył zarząd spółki w komunikacie.

TVN 24 podał też, że zapisy umowy, do której odnosi się UOKiK są częścią ramowej umowy uzgodnionej pomiędzy TVN 24 a Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Komunikacji Kablowej w 2002 roku.

"Są one standardowymi zapisami spotykanymi w umowach wielu innych dystrybutorów stacji tematycznych i nie stanowiły nigdy przedmiotu sporu pomiędzy Izbą a TVN24 Sp. z o.o." - dodano w komunikacie.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA