reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Najwięcej zebrały fundusze zagraniczne

Najwięcej zebrały fundusze zagraniczne

Marzec był dla funduszy Millennium kolejnym miesiącem wzrostu aktywów. Ponad 50 proc. całkowitego przyrostu aktywów przypadło na nowy Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych.

Sprzedaż jednostek uczestnictwa Funduszu Funduszy Zagranicznych rozpoczęła się 28 lutego 2005 r. Jest to pierwszy na polskim rynku fundusz typu fund of fund dający dostęp do rynku światowego, będący alternatywą do wprowadzanych na polski rynek funduszy zagranicznych. Fundusz inwestuje 100 proc. swoich aktywów w zagraniczne fundusze inwestycyjne, w oparciu o analizy i rekomendacje Wealth Management Central Unit of London, wyspecjalizowanej jednostki Millennium BCP. Aktywa tego funduszu przyrosły o 26,3 mln złotych. W skład Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych wchodzi 5 subfunduszy: Konserwatywny, Stabilny, Wzrostowy, Dynamiczny, Agresywny. Do końca 2005 r. Towarzystwo zamierza pozyskać do tego funduszu aktywa w wysokości 100 mln zł.
Łącznie w marcu aktywa siedmiu funduszy zarządzanych przez Millennium TFI zwiększyły się o ponad 46 mln zł (w sumie jest to już 528,5 mln zł aktywów netto). Oznacza to 21-proc. przyrost aktywów w porównaniu ze stanem na koniec grudnia minionego roku.
Anna Witkowska


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama