reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dni otwarte w urzędach skarbowych

Dni otwarte w urzędach skarbowych

Ministerstwo Finansów zainicjowało po raz pierwszy akcję „Dnia otwartego” w urzędach skarbowych. W tym roku takim dniem będzie 12 marca.

Podatnicy będą mogli skorzystać z możliwości poznania instytucji, jaką jest urząd skarbowy – poinformował generalny inspektor kontroli skarbowej Ministerstwa Finansów Stanisław Stec.
W sobotę, 12 marca br. w całej Polsce wszystkie urzędy i izby skarbowe będą otwarte dla podatników w godzinach od 9.00 do 13.00. W trakcie akcji podatnicy będą mogli poznać strukturę i specyfikę pracy urzędu, a także uzyskać informacje w zakresie problemów podatkowych. Jednocześnie urzędnicy będą wyjaśniać formalne zasady załatwiania spraw podatkowych w urzędzie. W trakcie spotkań z podatnikami przewidziane są również prezentacje multimedialne, w których pracownicy organów skarbowych przedstawią m.in. instrukcje dotyczące zeznań podatkowych PIT i formularzy NIP. Jak powiedział Stanisław Stec, w zależności od zaiteresowania akcją podatników planowane jest cykliczne powtarzanie tego przedsięwzięcia. – Myślę, że akcja będzie cieszyć się dużym powodzeniem, chociażby ze względu na fakt, że na co dzień podatnicy nie mają czasu, aby zapoznać się z pracą urzędu – dodał generalny inspektor kontroli skarbowej.

Akcja ma na celu propagowanie pozytywnego wizerunku organów podatkowych, w tym budowę prestiżu pracowników służb skarbowych oraz udowodnienie, że urzędy skarbowe są przygotowane do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, choć często przy braku odpowiednich środków technicznych. W konsekwencji „Dzień otwarty” ma w przyszłości przyczynić się do powstania pozytywnych relacji administracji skarbowej z podatnikami.
Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można znaleźć adresy i numery telefonów wszystkich urzędów skarbowych w Polsce, co ma ułatwić kontakt podatników z pracownikami administracji skarbowej.

Ewa Matyszewska


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marek Opiela

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama