reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF. Rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących

MF. Rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących

Minister finansów podpisał rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to określa przede wszystkim zakres zwolnień od obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu tych urządzeń na 2005 r.

Podpisane rozporządzenie utrzymuje dotychczasowe kryteria wielkości obrotów, od których uzależniona jest możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy rejestrującej. Przypomnijmy, co do zasady kasy nie będą musieli mieć podatnicy, u których w poprzednim roku podatkowym obroty nie przekroczyły 40 000 zł. U podatników rozpoczynających działalność w trakcie roku podatkowego wielkość obrotów uprawniających do zwolnienia wynosi 20 000 zł.

Minister utrzymał też zwolnienia od ewidencjonowania dla niektórych podatników rozliczających podatek dochodowy w formie karty podatkowej. Tak jak w 2004 r., tak i w 2005 r. warunkiem będzie niezatrudnianie pracowników poza małżonkiem. Z obowiązku posiadania kasy nie będą już jednak zwolnieni: pozłotnicy, lakiernicy, introligatorzy, tapicerzy, i w 2005 r. będą mogli korzystać ze zwolnienia na ogólnych zasadach, tj. uwzględniając kryterium obrotów. W nowym rozporządzeniu z załącznika zawierającego zwolnienia przedmiotowe znikną też m.in. czynności wykonywania zdjęć i obróbki fotograficznej i inne usługi fotograficzne, usługi związane z wyświetlaniem filmów i taśm wideo oraz usługi fryzjerskie i kosmetyczne czy parkingowe. Jednak najwcześniejszy termin instalacji kas to 1 maja 2005 r.

Rozporządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2005 r. i zastąpi rozporządzenie ministra finansów z dnia 23 grudnia 2002 r. A jego treść znajduje się na stronie internetowej MF.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Szlawski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama