reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zatrudnianie młodocianych

Zatrudnianie młodocianych

Od dziś obowiązują nowe przepisy dotyczące warunków zatrudniania młodocianych przy niektórych pracach wzbronionych oraz nowe wykazy tych prac. Uzależniają o­ne dopuszczenie młodocianych do niektórych prac im wzbronionych od oceny ryzyka związanego z ich wykonywaniem.

Regulacje te zawarte są w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 sierpnia 2004 r. w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich wykonywania przy niektórych z tych prac (Dz.U. Nr 200, poz. 2047).Rozporządzenie zezwala na zatrudnienie młodocianych w wieku powyżej 16 lat przy niektórych rodzajach prac wzbronionych, wymienionych w załączniku do tego rozporządzenia, jeżeli jest to niezbędne do odbycia przygotowania zawodowego takich pracowników. Zatrudnienie to nie może mieć charakteru pracy stałej, ale ma ograniczać się tylko do zaznajamiania młodocianych z czynnościami podstawowymi, niezbędnymi do odbycia przygotowania zawodowego. Traci moc rozporządzenie w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym (Dz.U. Nr 85, poz. 500 z późn. zm.).

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama