reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Europejski Urząd Patentowy o­n-line

Europejski Urząd Patentowy o­n-line

Europejski Urząd Patentowy przyznaje ochronę zgłaszanym patentom na terenie wybranych przez wnioskodawcę krajów, sygnatariuszy konwencji. Może to robić bezpiecznie i sprawnie dzięki systemowi Epoline.

Europejski Urząd Patentowy prowadzi od kilku lat serwis internetowy o nazwie Epoline. Stanowi on źródło informacji dla ubiegających się o patent, a ponadto umożliwia komunikowanie się urzędu z petentami i przedstawicielami biznesu. Możliwość korzystania z systemu Epoline mają państwa członkowskie Unii Europejskiej, będące sygnatariuszami konwencji z 5 pażdziernika 1973 r. o patencie europejskim. Robi to obecnie tylko kilka z nich. Aby móc korzystać z systemu, państwo członkowskie musi stworzyć całą strukturę koordynującą działanie systemu oraz przeszkolić pracowników.

Portal ma wiele zalet. Korzystanie z niego jest bezpłatne, jest prosty i wygodny w użyciu. Ponadto daje szerokie możliwości uczestniczenia osoby wnioskującej o przyznanie patentu w całym procesie. Za pośrednictwem internetu można bowiem dokonać zgłoszenia patentu oraz śledzić etapy rozpatrywania wniosku.

Korzystanie z systemu Epoline oznacza o wiele szybszą procedurę przyznawania patentów i może znacznie ułatwić pracę rzecznikom patentowym.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Bernacka-Stachniałek

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama