reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Stawki karty podatkowej w 2005 roku

Stawki karty podatkowej w 2005 roku

Miesięczna stawka podatku dochodowego w formie karty podatkowej dla przedsiębiorców wykonujących bez zatrudniania pracowników usługi dla ludności w zakresie robót budowlanych instalacyjnych związanych z zakładaniem m.in. instalacji grzewczych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych, będzie wynosiła w przyszłym roku 337 zł – jeżeli działalność prowadzona jest w miejscowości do 5 tys. mieszkańców. W przypadku zatrudniania przez takiego przedsiębiorcę jednego pracownika, stawka karty wyniesie 603 zł.
Osoby świadczące usługi kosmetyczne samodzielnie w miejscowości od 5 tys. do 50 tys. mieszkańców zapłacą 112 zł. Jeżeli tacy przedsiębiorcy zatrudniają jednego pracownika, to miesięczna stawka wyniesie 288 zł. W przypadku zatrudniania dwóch pracowników wysokość przyszłorocznej stawki ustalono na 408 zł.

Obwieszczenie ministra finansów w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności oraz kwartalnych stawek ryczałtu od dochodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2005 r. opublikowano w Monitorze Polskim nr 49 z 25 listopada br., poz. 848.
 


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Siwka

Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama