REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podatki 2005 w Senacie

REKLAMA

Dziś Komisja Gospodarki i Finansów Publicznych rozpatrzy zmiany w ustawach: o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz od osób prawnych. W posiedzeniu mają wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Przedstawiciele resortu będą starali się przekonać senatorów, aby zgłosili poprawkę mającą na celu usunięcie z nowelizacji ustawy o PIT przepisu wprowadzającego nową 50-procentową stawkę dla najlepiej zarabiających (jak oszacowało Ministerstwo Finansów, nowa 50-proc. stawka objęłaby około 4 tys. podatników i mogłaby zwiększyć wpływy budżetowe o blisko 240 mln zł).

Negatywnie ocenia uchwalenie nowej stawki również Rada Przedsiębiorczości, zrzeszająca największe organizacje biznesowe.
W opinii Rady niezmieniane od lat progi podatkowe powodują, że obciążenie podatników PIT efektywnie wzrosło o co najmniej 20 proc. Stąd wprowadzenie dodatkowego progu tym bardziej nie ma żadnego uzasadnienia. Wejście w życie 50-proc. stawki spowoduje, że faktyczne obciążenia podatkowe stanowić będą ponad połowę podstawy opodatkowania – uważają przedstawiciele przedsiębiorców. Rada Przedsiębiorczości zaapelowała więc do Senatu o odrzucenie zaproponowanych przez Sejm zmian w stawkach PIT.
 
Senat będzie omawiał zmiany w przyszłorocznych podatkach dochodowych, w tym również propozycje, które mają być zgłoszone na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych, podczas posiedzenia w dniach 3-5 listopada br. Jeśli senatorowie zaproponują własne poprawki, nowelizacje ustaw podatkowych powrócą do Sejmu. Po rozpatrzeniu ich przez posłów zmienione podatki zostaną przesłane prezydentowi do podpisu. Nowe regulacje – aby mogły wejść w życie z początkiem przyszłego roku – muszą zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw do końca listopada tego roku.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA