Kategorie

Zakaz prowadzenia pojazdów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda bez prawa jazdy po upływie zakazu a przed zdaniem egzaminu może oznaczać poważne konsekwencje. Czy jednak zawsze? Sprawdźmy.
Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dotyczy też wózków widłowych? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Masz zagraniczne prawo jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów w Polsce? Zobacz co oznacza ta sytuacja prawna dla ciebie.
Hulajnoga elektryczna a zakaz prowadzenia pojazdów - czy kierowca poruszający się e-jednośladem powinien liczyć się z konsekwencjami?
Czy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dotyczy też skutera elektrycznego? To sprawdzimy w dzisiejszym materiale.
W związku z licznymi zmianami w przepisach prawnych, które dotyczą kierujących pojazdami postanowiliśmy przybliżyć te sytuacje, w których prawo jazdy nie może zostać wydane zainteresowanemu.
Skutki nie zwrócenia dokumentu prawa jazdy po orzeczeniu przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu mogą być bardzo dotkliwe dla kierowcy! Zwlekanie z jego oddaniem najczęściej wiąże się z wydłużeniem okresu kary.
Mało osób zdaje sobie sprawę, że sądowy zakaz prowadzenia pojazdów tyczy się zazwyczaj także motorowerów (skuterów). Kiedy zatem można jeździć motorowerem, mimo posiadania sądowego zakazu jazdy pojazdami?
Zakaz prowadzenia pojazdów to jeden ze środków karnych przewidzianych przez prawo. Postaramy się wyjaśnić trudną kodeksową terminologię i odpowiedzieć na pytanie: czy i kiedy możemy zostać pozbawieni możliwości prowadzenia auta?