Kategorie

Transport drogowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Osoby przyjmujące na swoje konto punkty karne za czyjeś przewinienie mogą za swój czyn pójść do więzienia. Podobnie do kierowców, którzy są gotowi zapłacić za to, że ktoś inny przyjmie punkty karne które się im należą.
Czy małym firmom transportowym jest potrzebny spedytor? W wielu przypadkach rzetelny spedytor to dla małych firm transportowych gwarancja stawki i terminu płatności.
Czy rosnąca popularność wspólnych przejazdów samochodowych w połączeniu z rozwojem siatki dróg ekspresowych w Polsce są zagrożeniem dla transportu kolejowego?
Bolączką małych przewoźników przewożących towary do i z Europy Zachodniej jest zmienna ilość zleceń. W czasach niepewnej koniunktury warto rozważyć podpisanie stałego kontraktu ze spedycją.
Giełdy transportowe ułatwiają zdobycie kontaktu, obniżenie kosztów i wyszukanie partnera w branży TSL. Ale sporo osób wskazuje na ryzyka związane z korzystaniem z niesprawdzonych usługodawców. Jak korzystać z giełd transportowych, by ograniczyć ryzyko?
Wyspy brytyjskie to dla polskich firm z branży TSL ważny rynek. PEKAES rozpoczął współpracę z nowym partnerem działającym w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Od 15 lipca 2013 r. stanowisko dyrektora operacyjnego w PEKAES SA objął Dariusz Walczak. Posiada 20-sto letnie doświadczenie w zakresie zarządzania logistyką.
Jazdy po autostradzie trzeba się nauczyć i przypomnieć sobie, co na temat jazdy autostradą mówią przepisy ruchu drogowego.
Rozsądnie przeprowadzony program ograniczenia pustych przewozów pozwolił zredukować łączny roczny przebieg samochodów w firmie zajmującej się wynajmem palet i kontenerów o 2,9 mln. km.
Trasa ekspresowa S17 wydłużyła się o ponad 16 km. W realizacji są jeszcze trzy odcinki o łącznej długości 31 km.
W sytuacji, gdy kolizja jest nieunikniona wielu kierowców stara się ustawić tak samochód, by uderzenie nastąpiło bokiem. To niepotrzebne narażanie się na duże niebezpieczeństwo. Uderzać należy przodem samochodu.
Konkurs Medal Europejski jest organizowany przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Ostatnimi czasy daje się zauważyć rosnącą popularność wykorzystywania opakowań z tworzyw sztucznych w transporcie i magazynowaniu warzyw i owoców. Czy opakowania z tworzyw są lepsze w użytkowaniu od tradycyjnych drewnianych?
W IV regatach branży TSL w Sztynorcie na Mazurach wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób.
Otwarty węzeł Jordanowo połączył drogę ekspresową S3 z autostradą A2.
W pierwszym kwartale 2013 r. dał się zauważyć wzrost zapotrzebowania na usługi transportowe w Polsce.
Jak wygląda kwestia odpowiedzialności przewoźnika za bagaż podróżnego. Czy powierzając go przewoźnikowi, możemy czuć się prawnie chronieni?
Ubezpieczenie transportowanego towaru jest nie tylko dowodem na odpowiedzialność. To również sposób na zarządzanie ryzykiem związanym z transportem towarów.
GDDKiA podpisała umowę na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Inwestycja opiewa na 981,5 mln. zł.
Jakie dokumenty powinien mieć przy sobie kierowca, który przewozi towar? Nie tylko prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta.
W święta obowiązują ograniczenia ruchu pojazdów o masie przekraczającej 12 t. Jak ograniczenia będą obowiązywały w długi majowy weekend?
Mimo spowolnienia gospodarczego, rynek frachtu drogowego w Polsce ma się dobrze. Kwitnie zwłaszcza handel z Niemcami.
Inspekcja Transportu Drogowego może karać i kontrolować nie tylko kierowców zajmujących się przewozem towarów i osób. Jakie mają uprawnienia inspektorzy ITD?
Przewóz płynnych substancji chemicznych to wciąż ogromne wyzwanie dla branży transportowej. Bezpieczny i sprawny przewóz materiałów niebezpiecznych wymaga szczególnej wiedzy i doświadczenia firm transportowych.
Konsekwencje niedzielenia pomocy ofiarom wypadku są bardzo poważne. Lepiej jest próbować pomóc niż pomocy zaniechać.
GDDKiA dokonał ponownego wyboru wykonawcy na dokończenie autostrady A1. Prace na ostatnich odcinkach A1 mają ruszyć w drugim kwartale br.
W 2012 r. co najmniej 67% zarejestrowanych w Polsce autobusów zostało sfinansowanych leasingiem. Ta forma finansowania napędza rynek autobusowy w Polsce.
Nowy terminal do ukrytego monitoringu floty oferuje pełną funkcjonalność terminali tradycyjnych. Jest jednak pozbawiony funkcji asystenta kierowcy.
Polski przewoźnik regularnie świadczy usługi transportowe na rzecz zagranicznych kontrahentów (zarówno unijnych, jak i mających siedzibę w krajach nienależących do UE).W jakim terminie powinien wystawić fakturę dokumentującą tzw. eksport usług na gruncie przepisów obowiązujących od 1-go stycznia 2013 r.?
Nowoczesne narzędzia wymiany informacji o ładunkach i przewozach chłodniczych ułatwią planowanie kursów nie tylko w gorącym okresie przedświątecznym.
Płynny asfalt to ładunek, którego transport wymaga bardzo wąskiego i wysoce wyspecjalizowanego procesu logistycznego. Jak go przewozić?
W piątek GDDKiA wybrała wykonawcę, który zaprojektuje i zbuduje odcinek drogi ekspresowej S8 omijającej permanentnie zakorkowane "wyloty" z Warszawy w Raszynie i Jankach.
Bezpieczeństwo pracowników i floty to jedno z kluczowych wyzwań dla zarządcy floty. Warto, co jakiś czas przypominać osobom korzystającym z samochodów firmowych o podstawach, np. o tym jaka jest prawidłowa pozycja za kierownicą.
Dzięki zastosowaniu zestawów zwanych pociągami drogowymi właściciel floty będzie miał wymierne korzyści wynikające z oszczędności paliwa.
Samochody z zabudową specjalną mogą być rozwinięciem dotychczasowej działalności lub rozpoczęciem nowej. Na samochodzie dostawczym można zbudować piekarnię, warsztat, laboratorium lub bank.
Dodatkowe szkolenia dla kierowców powinny być obligatoryjne dla każdej firmy wykorzystującej flotę samochodową. Kursy są różne - począwszy od techniki bezpiecznej jazdy, aż po technikę jazdy ekonomicznej.
W branży frachtu drogowego da się wyczuć konflikt. Klienci szukają doraźnych oszczędności, a firmy logistyczne walczą o stałe kontrakty, które pozwolą im się rozwijać. Jakie perspektywy na rynku frachtu drogowego rysują się w 2013 r.?
Według informacji GDDKiA odcinek drogi ekspresowej S8 gwarantujący wygodny wyjazd z Warszawy w stronę Krakowa i Katowic ma być gotowy na przełomie roku 2015 i 2016.
Czy prowadząc usługi przewozu osób na przykład na rzecz biura podróży i okazjonalnie na rzecz osób fizycznych trzeba mieć kasę fiskalną?
Restrykcje dotyczące czasu pracy i odpoczynku kierowców dotyczą kierowców pracujących dla przedsiębiorstw transportowych. Ale KE, chce by przepisy obowiązywały także kierowców pracujących na własny rachunek.
W gminie Pruszcz Gdański powstał nowy terminal cross-dockingowy. Placówka obsługuje klientów od 18-stego lutego.
Lider branży piwowarskiej w Polsce wydaje na transport 221 mln zł rocznie. Transport piwa to duża część rynku branży logistycznej w Polsce.
Zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom oraz przewożonym ładunkom to wyzwanie dla firm z branży TSL ale wykorzystując dostępne rozwiązania można skutecznie zapobiegać napadom i kradzieżom w transporcie.
"Strategia rozwoju transportu do 2020 roku" wskazuje na wiele zaniedbań dotyczących budowy infrastruktury transportowej w Polsce. Czy dalszy rozwój sieci dróg i połączeń kolejowych odkorkuje polskie miasta?
Przetransportowanie ładunków ponadgabarytowych nie stanowi dla sieci kurierskiej najmniejszego problemu. Dla przykładu - TNT przewiozło ostatnio ważący 6,5 tony dzwon katedry Notre Dame w Paryżu.
Czy przechowywanie dokumentów przewozowych w formie elektronicznej nie pozbawi przedsiębiorcy prawa do stosowania 0% stawki podatku VAT dla świadczonych przez niego usług transportu?
Mazda Motor Corporation (Mazda) i Fiat Group Automobiles S.p.A. (Fiat) podpisały umowę na mocy której najnowszy roadster Alfy Romeo będzie produkowany w fabryce Mazdy w Hiroshimie.
Według raportu, który opublikował pod koniec trzeciego kwartału 2012 r. Eurostat - Polska zajęła w 2011 roku drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wielkości przewozów transportem drogowym.
Od początku br. nastąpiła zmiana personalna na stanowisku dyrektora finansowego firmy PEKAES, największej polskiej spółki w branży TSL.
ROHLIG SUUS Logistics znalazł sposób na użytkowanie tylko nowego sprzętu bez konieczności zakupu. Od firmy Dees wynajął 20 naczep typu Box. Ale to nie wszystko.