reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Dobre nastroje inwestycyjne

Dobre nastroje inwestycyjne

W środę na rynkach finansowych utrzymywały się pozytywne nastroje. Na europejskich giełdach indeksy poszły w górę, zaś wspólna waluta nie tylko odrobiła straty, poniesione na początku tygodnia, ale nawet pobiła nowe, tegoroczne rekordy.

Kurs EUR/USD około południa wzrósł dziś do poziomu 1,4546, po czym notowania głównej pary walutowej w kolejnych godzinach konsolidowały się powyżej 1,4500. Wczoraj pozytywnie na nastroje wpłynęły dobre dane na temat amerykańskich spółek. Z kolei dziś optymizm wśród inwestorów zwiększony został przez udaną aukcję bonów skarbowych Hiszpanii, co w dużej mierze stało się przyczyną umocnienia euro.

Zaplanowane na dziś publikacje makroekonomiczne wywarły mniej istotny wpływ na kurs głównej pary walutowej. O godzinie 16.00 miał miejsce odczyt danych z amerykańskie rynku nieruchomości. Sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrosła w marcu do poziomu 5,1 mln, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 5 mln.

Dowiedz się także: Które wskaźniki miały największy wpływ na rynek walutowy w pierwszej połowie kwietnia?

Drożejące złoto, którego cena przekroczyła dziś barierę 1500 USD za uncję, ustanawiając nowe, historyczne maksimum, stało się główną przyczyną umocnienia dolara australijskiego w relacji do amerykańskiej waluty. Kurs AUD/USD wzrósł dziś do poziomu 1,0686, osiągając 29-letnie maksimum.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

Pozytywne nastroje na rynku sprzyjają również notowaniom złotego. Kurs EUR/PLN spadł dziś do poziomu 3,9600. Z kolei złoty w relacji do dolara umocnił się do poziomu 2,7230. Obecnie rynkowe nastroje stanowią świetne środowisko dla dalszej aprecjacji złotego. Dziś o godzinie 14.00 opublikowane zostały dane na temat inflacji bazowej konsumentów, która wzrosła w marcu do poziomu 2 proc. r/r, przy czym oczekiwano 1,8 proc. r/r. Lekkie przyśpieszenie tempa wzrostu cen, z wyłączeniem cen żywności i energii, może stanowić argument za dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej w celu zdławienia presji inflacyjnej.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Cena złota ustanowiła nowe, tegoroczne maksimum. Za uncję płacono 1500 USD.
Cena złota ustanowiła nowe, tegoroczne maksimum. Za uncję płacono 1500 USD.

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelarie Radców Prawnych Cyran Polak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama