| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak wnioskować o przyznanie renty strukturalnej

Jak wnioskować o przyznanie renty strukturalnej

Procedura ubiegania się o przyznanie renty strukturalnej nie jest skomplikowana. Wystarczy pobrać ze strony internetowej formularz wniosku, wypełnić go, a następnie przekazać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kiedy składać wnioski?

Renty strukturalne są wypłacane rolnikom, którzy przekażą swoje gospodarstwa następcy lub innemu rolnikowi i zrezygnują z prowadzenia działalności rolniczej. Aby ubiegać się o przyznanie renty konieczne jest złożenie wniosku w wymaganym terminie naboru.Nabór wniosków o przyznanie rent strukturalnych będzie odbywał się w terminie od 1 do 10 września 2010 roku.

Polecamy: serwis Mała firma

Będzie to prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o przyznanie rent strukturalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioski należy składać na obowiązującym wzorze formularza zamieszczonych na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pod adresem: http://www.arimr.gov.pl . Można go również otrzymać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski powinny zostać wypełnione zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o przyznanie renty strukturalnej, która zamieszczona jest na stronach internetowych ARMiR.

Gdzie składać wnioski?

Wniosek o przyznanie renty strukturalnej należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu miejsce położenia gospodarstwa rolnego wnioskodawcy. W przypadku gospodarstw rolnych położonych na obszarze więcej niż jednego powiatu, za powiat, w którym jest położone gospodarstwo rolne, uznaje się ten powiat, w którym jest położona największa część użytków rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa.

Polecamy: Zmiany w konkursie dla młodych rolników

Wnioski te można składać osobiście, listem poleconym lub pocztą kurierską.

Adresy do biur powiatowych znajdują się na stronach internetowych Agencji. Warto pamiętać, że o przyznaniu rent strukturalnych nie będzie decydowała kolejność złożonych wniosków. Do wniosku o przyznanie renty musimy załączyć niezbędne dokumenty. Wśród nich należy wymienić dokumenty potwierdzające spełnienie warunków do przyznania renty, w tym potwierdzające łączną powierzchnię, położenie i stan prawny posiadanego gospodarstwa rolnego.

Wnioski o przyznanie rent są weryfikowane przez kierowników biur powiatowych Agencji w terminie do 30 dni od dnia upływu terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

Podstawowa wysokość renty strukturalnej wynosi 1013 zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MojeBiuro24

MojeBiuro24.pl jest platformą dedykowaną biurom rachunkowym w celu ułatwienia pracy księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »