reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > Dobry wizerunek > Telepraca – wizerunek pracownika

Telepraca – wizerunek pracownika

Pracujesz w domu, więc masz poczucie, że jesteś bardziej anonimową osobą niż koledzy i koleżanki z pracy, którzy spotykają się osobiście z klientami. Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie.

Powierzono ci zadania, które możesz wykonać w piżamie między szykowaniem obiadu a sprzątaniem, miedzy trzepaniem dywanów a wynoszeniem śmieci. Ale czy tak wygląda i zachowuje się profesjonalista? Brak bezpośredniego osobistego kontaktu między tobą a przełożonym nie oznacza, że możesz sobie pozwolić na półśrodki. Wręcz przeciwnie musisz wykazać się wewnętrzną samodyscypliną i samodzielnością. Nie możesz liczyć na pomoc ze strony kolegi czy koleżanki. Twoje stanowisko pracy, choć znajduje się w domu jest twoją wizytówką – zdaj ten egzamin przed samym sobą.

Zobacz: Narady i spotkania

Profesjonalne stanowisko pracy

1. Wydziel w domu przestrzeń, która będzie służyła pracy, postaraj się, by było to ciche miejsce, oddalone od bawiących się dzieci i rozmawiających domowników.
2. Określ godziny, w jakich pracujesz, nawet jeśli jesteś rodzicem, w czasie przeznaczonym na pracę jesteś przede wszystkim pracownikiem – nie możesz jednocześnie rozmawiać z klientem przez telefon i śpiewać dziecku kołysanki.
3. Poproś domowników, by uszanowali czas potrzebny ci na pracę, to że jesteś w domu nie znaczy, że możesz iść do sklepu, zająć się dziećmi lub wykonać inne domowe prace.
4. Załóż dodatkową linię telefoniczną (może być ona wyposażona w faks) służącą tylko kontaktom służbowym lub wykup numer telefonii komórkowej, który będą znali tylko klienci i osoby związane z wykonywaną przez ciebie pracą.
5. Telefony odbieraj w sposób profesjonalny, podając nazwę firmy oraz swoje imię i nazwisko, nagraj wiadomość głosową, która będzie informowała klientów do kogo się dodzwonili i kiedy się z nimi skontaktujesz.
6. Przygotuj wizytówki i przybory piśmiennicze.

Profesjonalista w pracy

1. Ubiorem zaznacz, że jesteś w pracy, a nie w domu.
2. Na spotkania biznesowe umawiaj się w miejscach publicznych.
3. Utrzymuj kontakty z pracownikami z siedziby firmy – odwiedzaj ich, przesyłaj życzenia, uczestnicz w życiu towarzyskim.

Zobacz: Umiejętności przywódcze

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Twoje stanowisko pracy, choć znajduje się w domu jest twoją wizytówką – zdaj ten egzamin przed samym sobą.
Twoje stanowisko pracy, choć znajduje się w domu jest twoją wizytówką – zdaj ten egzamin przed samym sobą.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Jankowski

Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama