| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Czy instalowanie programu antywirusowego jest potrzebne?

Czy instalowanie programu antywirusowego jest potrzebne?

Jeszcze kilka lat temu, zawirusowanie komputera objawiało się wyświetlaniem uciążliwych okienek pop-up, zmuszaniem komputera do uciążliwych pisków, kasowaniem ikonek z pulpitu czy wyłączaniem monitora. Te czasy już bezpowrotnie minęły, a dzisiejsze złośliwe oprogramowanie nie jest tworzone po to, by jego autor mógł się popisać swoimi umiejętnościami. Obecnie wirusy, konie trojańskie i robaki są po prostu narzędziami przestępczymi, których głównym zadaniem jest przynoszenie swoim twórcom odpowiednich dochodów.

Dzisiejsze wirusy i wszelkiego rodzaju komputerowe szkodniki mają za zadanie wykraść dane użytkownika, wysyłać z jego adresu spam etc. Prawdę mówiąc, użytkownik tak zawirusowanego komputera nie ma pojęcia o istnieniu jakiegokolwiek złośliwego oprogramowania. Wirusy i trojany wykonują swoją pracę w taki sposób, aby użytkownik jak najdłużej nie odnotował ich obecności w systemie.

Internet to niezwykle rozległy wirtualny świat, który zapewnia milionom ludzi dostęp do informacji, rozrywkę oraz naturalnie kontakt. Niestety w tym niezwykle ciekawym i fascynującym świecie aż roi się od zagrożeń w postaci wirusów, koni trojańskich, spyware, malware etc. Niestety wirusy i inne złośliwe oprogramowanie mają zgubne działanie dla naszego komputera i danych na nim zapisanych. Nasze dane, ważne dokumenty, zdjęcia czy filmy, wszystko to możemy bezpowrotnie stracić, jeśli w naszym komputerze zagnieździ się groźny wirus. Również nasze dane personalne, hasła i poufne informacje nie są bezpieczne, jeśli na naszym komputerze nie mamy zainstalowanego oprogramowania antywirusowego.

Zobacz również - Internet - Podstawy

Program antywirusowy to zdecydowanie najważniejsza aplikacja, jaka powinna być zainstalowana na naszym komputerze. O ile jeszcze kilka lat temu, ilość wirusów krążących po Internecie nie była imponująca, to już dzisiaj, liczba i zróżnicowanie wirusów jest wręcz przerażająca. Więc jeśli na naszym komputerze przechowujemy ważne dokumenty, listy, prace, zdjęcia czy jakiekolwiek ważne dla nas lub innych pliki, system antywirusowy powinien być nie tylko obowiązkowo zainstalowany, ale również na bieżąco aktualizowany. Ponadto dla każdego prywatność jest najważniejsza. Nie pozbawiajmy się prywatności w Internecie zostawiając nasz komputer bez zabezpieczenia antywirusowego.

Zobacz również - Komputer - Windows 7

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »