| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > 16 milionów Polaków w Internecie

16 milionów Polaków w Internecie

Jak wynika z ostatniego raportu firmy Gemius o nazwie Polski Internet 2008/2009, liczba internautów w Polsce pod koniec ubiegłego roku wynosiła blisko 16 milionów. Przez ostatnie dwa lata wzrosła ona zatem o kolejne trzy miliony obywateli.

Nie jest z pewnością zaskoczeniem, że Internet jest nadal najbardziej powszechny wśród młodych. Aż 87% procent osób w przedziale wiekowym 16 - 24 lata korzysta ze światowej Sieci. Najmniejszy współczynnik internautów pojawia się (tu również bez zaskoczenia) w grupie najstarszych obywateli w wieku od 55 lat wzwyż (zaledwie 11%). Jednak sytuacja powoli zaczyna ulegać zmianie - coraz więcej osób starszych dostrzega potencjał Internetu i zaczyna go wykorzystywać w codziennym życiu.

Największy problem z dostępem do Internetu mają mieszkańcy wsi (zaledwie 30% gospodarstw wiejskich). W miastach o liczbie mieszkańców powyżej 200 tysięcy jest dużo lepiej (56%). Jak można wyczytać z raportu Polski Internet 2008/2009, wydłużył się średni czas spędzany miesięcznie w Sieci (około 44 godzin, czyli 1,5 godziny dziennie).

Gemius mówi: otwieramy się na zakupy w Sieci, ale też jesteśmy bardziej rozważni w ich dokonywaniu. Szukamy opinii o konkretnych sklepach oraz produktach i jesteśmy bardziej rozważni uczestnicząc w aukcjach internetowych. Kochamy serwisy społecznościowe i nie chcemy się rozstawać z Windows XP. Ale chyba ponad wszystko łączy nas frustracja związana ze zbyt wolnym rozwojem Internetu w naszym kraju.

Źródło: Interaktywnie.com

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

16 milionów Polaków w Internecie
16 milionów Polaków w Internecie

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »