reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Działalność gospodarcza

Jak prowadzić firmę przejętą w spadku lub darowiźnie

Aktualizacja: 15.10.2007

Osoba, która nabyła firmę w drodze spadku lub darowizny i zamierza kontynuować działalność, powinna dopełnić koniecznych formalności, które umożliwią dalsze prowadzenie przedsiębiorstwa. »

Agencja nieruchomości to inwestycja na przyszłość

Aktualizacja: 12.10.2007

Rosną pensje, wraz z nimi zdolności kredytowe. Polacy je wykorzystują, by kupić nowe mieszkanie czy dom. Ruch na rynku nieruchomości nie słabnie. Agencja zajmująca się sprzedażą mieszkań, domów i obiektów komercyjnych może liczyć na klientów. »

Prawa zamawiającego, obowiązki wykonawcy prowadzącego działalność gospodarczą

Aktualizacja: 05.10.2007

Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Gdy przyjmujący zamówienie jest przedsiębiorcą, a zamawiający nie, do takiej transakcji stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży konsumenckiej. »

Duża przyszłość przed małą firmą budowlaną

Aktualizacja: 04.10.2007

Na rynku brakuje fachowców, a z remontem mieszkania czy wybudowaniem domu lub innego obiektu trzeba czekać kilka miesięcy albo i dłużej. Założenie takiego interesu ma więc sens, a zbliżające się Euro 2012 tylko zwiększy front robót. »

Pomysł na własny biznes - sklep z kosmetykami

Aktualizacja: 28.09.2007

Lokal o powierzchni 30-50 metrów kw. w dobrej lokalizacji, kilkadziesiąt tysięcy złotych kapitału i można założyć własny sklep z kosmetykami. »

Co różni zleceniobiorcę od osoby wykonującej umowę agencyjną

Aktualizacja: 27.09.2007

W obrocie gospodarczym często stosuje się i umowę zlecenia, i agencyjną. O tym, którą wybrać, powinien decydować zakres umocowania do działania na rzecz dającego zlecenie. »

Przedsiębiorca nie może wykraczać poza branżę, w której działa w swoim kraju

Aktualizacja: 25.09.2007

Przedsiębiorca prowadzi w Niemczech firmę produkującą ubrania. Planuje poszerzenie działalności i uruchomienie produkcji odzieży w Polsce. Chce jednocześnie prowadzić w naszym kraju reklamę i promocję swojej firmy. Czy taką działalność może prowadzić w formie filii? »

Jak przedsiębiorca ustanawia pełnomocnika

Aktualizacja: 24.09.2007

Przedsiębiorca wpisany do ewidencji działalności gospodarczej może angażować pełnomocników na podstawie umowy w zwykłej formie pisemnej. Przedsiębiorca wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego powinien dla prowadzenia spraw przedsiębiorstwa udzielić prokury. »

Przedsiębiorca musi aktualizować wpisy do ewidencji i rejestrów

Aktualizacja: 21.09.2007

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, zmieniając jej zakres, musi zaktualizować wpisy w rejestrach. Niekiedy także powinna uzyskać koncesję, pozwolenie lub licencję. »

Trzeba zgłosić adres wykonywania działalności

Aktualizacja: 20.09.2007

Przedsiębiorca, który zechce wykorzystywać cały dom lub nawet tylko jego część na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, musi upublicznić ten fakt już w momencie rejestrowania działalności gospodarczej, o ile będzie to siedziba firmy. »

Za agresywne praktyki rynkowe grozi grzywna

Aktualizacja: 20.09.2007

Konsumenci będą mogli występować z indywidualnym roszczeniem przeciwko przedsiębiorcom z tytułu nieuczciwych praktyk rynkowych. I to przedsiębiorca będzie musiał udowodnić przed sądem, że nie wprowadził konsumenta w błąd. »

Wielkopowierzchniowe obiekty handlowe

Aktualizacja: 18.09.2007

Jakie obiekty handlowe powinny zostać uznane za wielkopowierzchniowe? Jakie są zasady tworzenia i działania tego rodzaju obiektów? »

Jak przebiega kontrola w toku postępowania przed Prezesem UOKiK

Aktualizacja: 17.09.2007

Od 10 sierpnia zmieniły się przepisy określające tryb i sposób przeprowadzania kontroli przedsiębiorców w toku postępowania przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. »

Jakie skutki ma zadanie pytania w sprawie treści specyfikacji przetargowej

Aktualizacja: 14.09.2007

Treść specyfikacji przetargowej, którą pobraliśmy z Internetu, nie jest dla nas jasna. W jaki sposób możemy wyjaśnić nasze wątpliwości? »

Majątek wspólny małżonków a masa upadłości

Aktualizacja: 13.09.2007

Prowadziłem samodzielnie (wpis do ewidencji) firmę zatrudniającą 25 osób, zajmującą się dystrybucją sprzętu komputerowego. Jednak na skutek niekorzystnego splotu okoliczności musiałem ją zlikwidować. Sąd ogłosił upadłość w czerwcu 2007 r., a teraz syndyk spisał także majątek wspólny mój i mojej żony. Czy to jest zgodne z prawem? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama