reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dostęp do rejestrów sądowych będzie znów możliwy

Aktualizacja: 25.05.2010

W związku z poprawiającą się sytuacją powodziową w Warszawie ośrodki umożliwiające dostęp do rejestrów sądowych zostaną uruchomione wcześniej niż zakładano. »

Polska polityka pożyczkowa najskuteczniejsza w regionie

Aktualizacja: 25.05.2010

Według tygodnika EuroWeek, nasz kraj prowadzi najskuteczniejszą politykę pożyczkową w regionie. Nagrodę Most Impressive Central and Eastern European borrower odebral w Londynie, w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej Dominik Radziwiłł, wiceminister finansów. »

Dodatkowe ubezpieczenie trzeba rozliczyć w zeznaniu podatkowym

Aktualizacja: 25.05.2010

Osoba prywatna, otrzymując od ubezpieczyciela świadczenie, które nie ma charakteru odszkodowawczego, musi je rozliczyć w zeznaniu podatkowym. »

Podatek od nieruchomości otrzymanej w spadku

Aktualizacja: 24.05.2010

Podatnik, który otrzymał w spadku mieszkanie lub dom, powinien wykazać to przed organem podatkowym niezależnie, czy majątek będzie opodatkowany, czy nie »

Nowe zasady dochodzenia roszczeń w postępowaniu grupowym

Aktualizacja: 24.05.2010

W lipcu br. zacznie obowiązywać ustawa, która umożliwi dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Na mocy tego dokumentu pozwy zbiorowe będzie można wytaczać przede wszystkim w sprawach o charakterze konsumenckim. »

Po pieniądze na mieszkania do małych banków

Aktualizacja: 24.05.2010

W I kwartale br. najwięcej kredytów hipotecznych sprzedały małe banki - wynika z analizy firmy doradztwa finansowego Gold Finance. »

System płatności mobilnych przekonuje Polaków

Aktualizacja: 24.05.2010

System płatności mobilnych obsługiwany przez mPay przekroczył 150 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. »

Nokaut.pl rozwija się wbrew kryzysowi

Aktualizacja: 24.05.2010

Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl zarobił 134 proc. więcej niż przed rokiem. »

Przychody przedsiębiorców rosną powoli

Aktualizacja: 24.05.2010

Przychody polskich przedsiębiorców rosną wolno. W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. ten wzrost wyniósł zaledwie 1 proc. - podaje PKPP Lewiatan. »

Więcej ofert na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 24.05.2010

Na rynku mieszkaniowym umiarkowane ożywienie. Deweloperzy oddają o wiele mniej mieszkań niż przed rokiem, ale rozpoczynają coraz więcej nowych inwestycji. »

Podnoszenie kwalifikacji na nowych zasadach

Aktualizacja: 24.05.2010

Posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie pracy dotyczące warunków i zasad nauki oraz podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. Dotychczas podstawą do uzyskania uprawnień związanych ze szkoleniami było skierowanie pracodawcy. Teraz prawo do zwolnień czy urlopów będą mieli tylko ci, którzy podnoszą kwalifikacje z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. »

Są środki na realizację Programu Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 21.05.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o wykorzystaniu środków w komponencie regionalnym Programu Kapitał Ludzki. »

90 mln zł na pomoc powodzianom

Aktualizacja: 21.05.2010

Minister pracy Jolanta Fedak postanowiła przekazać z Funduszu Pracy 90 mln zł na wsparcie prac związanych z usuwaniem skutków powodzi i tworzeniem nowych miejsc pracy na terenach ogarniętych klęską - poinformowała rzeczniczka prasowa resortu Bożena Diaby. »

MSZ odradza wyjazdów do Bangkoku

Aktualizacja: 21.05.2010

Z uwagi na starcia, do których doszło w dniu 19 maja 2010 roku w Bangkoku pomiędzy opozycyjnymi demonstrantami a interweniującymi oddziałami wojskowymi, rząd Tajlandii wprowadził w Bangkoku godzinę policyjną obowiązującą od dnia 19 maja br. do odwołania między 20.00 a 6.00 - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. »

Zakłócenie ruchu pociągów

Aktualizacja: 21.05.2010

Utrzymujące się opadu deszczu mogą utrudniać ruch kolei, a pasażerowie powinni brać pod uwagę utrudnienia w ruchu pociągów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Serwatka

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama