reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ponad 40 proc. Polaków nigdy nie korzystało z Internetu

Ponad 40 proc. Polaków nigdy nie korzystało z Internetu

Z badania GUS przeprowadzonego w 2008 roku wynika, że 38 proc. mieszkańców Polski nigdy nie korzystało z komputera, a 44 proc. z Internetu.

GUS podaje, że największą różnicę w odsetkach osób korzystających z komputera odnotowano pomiędzy grupą wiekową 55-74 a 16-24 – 73 punkty procentowe, natomiast 52 punkty procentowe dzielą grupę najlepiej i najsłabiej wykształconych.

Z analizy danych GUS wynika, także że w Polsce od 2005 roku do 2008 roku odsetek osób, które nigdy nie miały kontaktu z Internetem istotnie zmalał we wszystkich grupach społecznych.

Mimo to spadki w populacjach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym nie były na tyle duże, aby nadrobić dystans dzielący je od pozostałych grup. W efekcie do kwietnia 2008 roku z Internetu nigdy nie korzystała ponad połowa populacji w wieku 45-54, osób bezrobotnych, z niższym wykształceniem oraz mieszkańców wsi, około trzy czwarte rolników, emerytów i rencistów oraz osób w wieku 55-64 i aż 92 proc. populacji w wieku 65-74.

GUS/IN

Zobacz także: Komputer i Internet

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

lanyu
lanyu

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pakosińska-Krawczyńska

Kancelaria Adw. Magdalena Pakosińska-Krawczyńska, chtsanwältin (RAK Berlin), Adwokat niemiecki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama