reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd stara się o utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w SSE

Rząd stara się o utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w SSE

- Naszym celem jest stworzenie jak najlepszego klimatu inwestycyjnego w Polsce i przełożenie działań rządu, PAIiZ-u i Specjalnych Stref Ekonomicznych na rozwój inwestycji w naszym kraju - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak na seminarium „Współpraca Specjalnych Stref Ekonomicznych z Polską Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych”.

Ministerstwo Gospodarki podaje, że wiceminister Rafał Baniak podkreślił, że mimo spowolnienia gospodarczego, zainteresowanie działalnością w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) jest wciąż duże, a Polska na tle innych krajów UE dobrze radzi sobie także w tym obszarze.

– W tym roku wydaliśmy 40 zezwoleń na działalność w specjalnych strefach ekonomicznych. Szacujemy, że inwestycje o łącznej wartości blisko 830 mln zł pozwolą na utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy – dodał.

Podsekretarz stanu w MG zapowiedział kolejne ułatwienia dla inwestorów i przedsiębiorców działających w strefach oraz ich zarządów. Nowe przepisy ułatwią m.in. przejmowanie gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR).

Ponadto będzie możliwe odroczenie opłaty planistycznej oraz nieodpłatne przekazanie gruntów przy braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Przedsiębiorcy będą także mogli dzierżawić grunty ANR bez przetargu. Projekt nowelizacji będzie rozpatrywany na najbliższym komitecie stałym Rady Ministrów.

Wiceminister Baniak podziękował zarządom SSE za współpracę w tworzeniu coraz lepszych regulacji prawnych dla funkcjonowania inwestorów w obszarach objętych wsparciem.

MG/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama