| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Sprawa akcjonariuszy PZU jest w arbitrażu

Sprawa akcjonariuszy PZU jest w arbitrażu

Do arbitrażu zostały przekazane dokumenty oznaczające rozpoczęcie procedury skutecznego zakończenia postępowania arbitrażowego w ośmioletnim sporze między głównymi akcjonariuszami PZU, największego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, że wypłata 26 listopada 2009 roku dywidendy uzgodnionej w Umowie Ugody i Dezinwestycji i potwierdzenie jej otrzymania przez bank obsługujący Eureko B.V., umożliwiły złożenie 2 grudnia br. odpowiednich dokumentów w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym, rozpoczynając tym samym formalną procedurę zakończenia sporu.

Jednocześnie Eureko zwróciło się do instytucji, które prowadziły postępowania dotyczące tego wieloletniego sporu o ich zakończenie, w tym do Komisji Nadzoru Finansowego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, odpowiednich Sądów Okręgowych i Komisji Europejskiej, która podjęła sprawę z urzędu.

Rzeczywiste zakończenie sporu to realizacja celu, postawionego sobie przez Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Aleksandra Grada, uczynienia z PZU silnej instytucji finansowej mającej swe centrum decyzyjne na terytorium Polski i notowanej na warszawskiej giełdzie.

Zakończenie sporu i debiut giełdowy otwiera, przed tym największym ubezpieczycielem w Europie Środkowo-Wschodniej nowe możliwości budowy jeszcze silniejszej pozycji w Europie.

MSP/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci Budujesz-Kupujesz.pl

Eksperci budowlani

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK