reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd dba o internautów

Rząd dba o internautów

Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej doszły do porozumienia w kwestii pakietu telekomunikacyjnego, a w szczególności postanowień dyrektywy 2002/21/WE, czyli tzw. dyrektywy ramowej – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Resort podaje, że zgodnie z wypracowanym porozumieniem użytkownicy Internetu nie mogą zostać odcięci od sieci bez uprzedniego sprawiedliwego i niezależnego postępowania. Ponadto postępowanie takie musi uwzględniać zasadę domniemania niewinności jak i prawa do wysłuchania osoby lub osób zainteresowanych.

Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że działania podejmowane przez państwa członkowskie dotyczące dostępu użytkowników końcowych do sieci powinny być podejmowane z poszanowaniem postanowień Europejskiej Konwencji Ochrony Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz zasad prawa wspólnotowego.

Resort zaznacza także, że nowelizacja pakietu telekomunikacyjnego m.in. wzmacnia ochronę konsumenta, zwiększa konkurencję na rynku szerokopasmowym, przyczynia się do polepszenia jakości usług, prowadzi do obniżenia cen i ulepszenia ochrony przed spamem, ułatwia dostęp do Internetu osobom niepełnosprawnym oraz stwarza lepsze warunki do inwestycji w nowe sieci.

Aby Pakiet telekomunikacyjny wszedł w życie, Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej muszą zatwierdzić porozumienie. Spodziewane jest ono przed końcem listopada br. i zakończy dwuletni okres prac nad pakietem telekomunikacyjnym.

MI/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

klawiatura
klawiatura

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Mikos

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama