reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kredyt studencki bardziej dostępny

Kredyt studencki bardziej dostępny

Kredyty studenckie są najtańszą możliwością wspierania procesu kształcenia studentów. I choć istniały od 1998 roku, to nie wszyscy chętni mogli się ubiegać o pożyczkę. Dopiero od października tego roku weszło w życie rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa, które zapewnia pełne poręczenie kredytów najuboższych studentów przez BGK.

W dniu 1 października 2009 roku weszło w życie rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 16 lipca 2009 roku, które zapewnia pełne poręczenie kredytów najuboższych studentów przez BGK.

O kredyty studenckie mogą ubiegać się wszyscy studenci niezależnie od typu uczelni (zarówno publiczne, jak i niepubliczne). Głównym wymogiem jest rozpoczęcie studiów przed 25 rokiem życia.

Kredyt udzielany jest maksymalnie na okres sześciu lat, a w przypadku studiów doktoranckich okres ten jest skrócony do czterech lat. Wypłacany jest przez 10 miesięcy. Obecnie transza miesięczna wynosi 600 złotych.

Spłata kredytu zaczyna się po dwóch latach od ukończenia studiów. Daje to możliwość na ustabilizowanie sytuacji finansowej studenta. Wysokość oprocentowania wynosi połowę stopy redyskontowej NBP, co jest niezwykle korzystne.

Więcej na Prawnik.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama