| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Od 1 lipca każdy wyleasinguje samochód

Od 1 lipca każdy wyleasinguje samochód

Od 1 lipca każdy obywatel będzie miał możliwość skorzystania z leasingu np. auta. W tym dniu wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców dotyczące leasingu konsumenckiego.

- Proponujemy przełom w dziedzinie leasingu w Polsce - dajemy Polakom możliwość skorzystania z leasingu konsumenckiego. Możliwość korzystania z leasingu konsumenckiego wprowadzi przygotowana przez Ministerstwo Gospodarki ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

- Dotychczas ze względu na wątpliwości prawne leasing był dostępny tylko dla firm – wyjaśnił wicepremier Pawlak. – Natomiast w krajach UE udział leasingu konsumenckiego w całej branży wynosi nawet 30 proc. – dodał.

Dzięki nowym przepisom konsumenci zyskają atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. - Zamiast zadłużać się na zakup samochodu, możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreśla wicepremier Pawlak.

Dzięki uproszczonym procedurom, mniejszej liczbie wymaganych dokumentów i formalności, zawarcie umowy leasingowej trwa o wiele krócej niż w przypadku otrzymania kredytu bankowego. Ponadto, umowę taką można zakończyć w dowolnym momencie.

W opinii MG leasing konsumencki wpłynie na wzrost popytu na różne artykuły m.in. RTV, AGD, sprzęt komputerowy i przede wszystkim na samochody osobowe. Przyczyni się to do zwiększenia wpływów do budżetu oraz pomoże odmłodzić park samochodowy wykorzystywany w Polsce.

Przepisy ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, które dotyczą leasingu konsumenckiego, wejdą w życie 1 lipca 2011 r.

Polecamy: Co można zyskać na leasingu konsumenckim?

Źródło: MG

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Od 1 lipca będzie można skorzystać z leasingu konsumenckiego
Od 1 lipca będzie można skorzystać z leasingu konsumenckiego

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Masterlease Polska

Firma leasingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »