reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rząd przyjął Politykę energetyczną Polski do 2030 roku

Aktualizacja: 12.11.2009

Rada Ministrów przyjęła Politykę energetyczną Polski do 2030 roku. Przygotowany w Ministerstwie Gospodarki dokument zawiera długoterminową strategię rozwoju sektora energetycznego, prognozę zapotrzebowania na paliwa i energię oraz program działań wykonawczych do 2012 roku. »

Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Aktualizacja: 12.11.2009

Choć mamy coraz więcej sygnałów, że w światowej gospodarce dzieje się coraz lepiej, to nadal przyszłość jest obarczona wieloma ryzykami. Nadal dają o sobie znać globalne nierównowagi – to tylko niektóre ze stwierdzeń wypowiadanych w trakcie międzynarodowego seminarium zorganizowanego przez NBP. »

Zacieśnia się polsko-hiszpańska współpraca gospodarcza

Aktualizacja: 10.11.2009

- Polska i Hiszpania nie mają sprzecznych interesów zarówno w obrębie Unii Europejskiej, jak i w relacjach dwustronnych – powiedział Donald Tusk po spotkaniu z José Luisem Rodríguezem Zapatero, premierem Królestwa Hiszpanii. »

Miej oko na dłużników

Aktualizacja: 10.11.2009

InfoMonitor walczy ze stereotypem postrzegania biura informacji gospodarczej jako tzw. „czarnej listy” i komunikacji „komorniczej”. »

Więcej chętnych do przekazania 1 proc. podatków na rzecz OPP

Aktualizacja: 10.11.2009

Ponad 7,3 mln osób, czyli 28 proc. ogółu podatników, przekazało w tym roku za pośrednictwem urzędów skarbowych 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). »

Problem z dofinansowaniem studiów dla bezrobotnych

Aktualizacja: 10.11.2009

Bezrobotni niechętnie korzystają z dofinansowania kosztów studiów podyplomowych. To, że pracodawcy nie chcą deklarować, że zatrudnią ich po zakończeniu studiów jest jedną z przyczyn tego zjawiska. »

Facebook wciąż walczy z nieuczciwymi reklamodawcami

Aktualizacja: 10.11.2009

Administracja portalu społecznościowego Facebook kontynuuje walkę z nieuczciwymi reklamodawcami. »

Wygrywają ci, którzy zaoszczędzili

Aktualizacja: 10.11.2009

Rosnąca liczba dużych transakcji fuzji i przejęć zawieranych na zagranicznym rynku może świadczyć o coraz większej wierze korporacji w koniec recesji. »

Pieniądze od gmin dla opiekunów prawnych

Aktualizacja: 10.11.2009

Opiekun prawny może ubiegać się w gminie o świadczenie, ale wcześniej sąd musi zadecydować, czy mu ono przysługuje. Dlatego niewiele osób korzysta z takiej możliwości. »

Odreagowanie na warszawskim parkiecie

Aktualizacja: 10.11.2009

Zmienności ciąg dalszy, tak w trzech słowach można określić sytuacje na warszawskim parkiecie – podaje zespół doradców finansowych Xelion w raporcie tygodniowym. »

Podatnicy VAT co raz częściej ukrywają dochody

Aktualizacja: 10.11.2009

Zgodnie z planem ze stycznia 2009 trwają kontrole podatników, które przeprowadzają inspektorzy skarbowi. Z tej kontroli wynika, że najczęściej podatnicy wyłudzają VAT, ukrywają dochody i nie rejestrują firm internetowych. »

W październiku wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 10.11.2009

Stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 roku wyniosła 11 proc. i w porównaniu do września 2009 roku wzrosła o 0,1 punktu procentowego – podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Sąd rozstrzygnie o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości

Aktualizacja: 10.11.2009

W dniu 10 listopada 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna połączone pytania prawne Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie X Wydział Gospodarczy dotyczące zwrotu wniosku o ogłoszenie upadłości z powodu braków formalnych lub nienależycie opłaconego bez wezwania o uzupełnienie. »

Czy można uniknąć dopłat do biletu lotniczego

Aktualizacja: 10.11.2009

Wybierając podróż samolotem wielu z nas zwraca uwagę przede wszystkim na cenę biletu. Przewoźnicy lotniczy mają obowiązek w sposób rzetelny informować nas o pełnej kwocie swojej usługi. UOKiK w ramach międzynarodowego projektu sprawdził jakie opłaty stosują linie lotnicze i jak je obliczają. »

Rząd dba o internautów

Aktualizacja: 10.11.2009

Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej doszły do porozumienia w kwestii pakietu telekomunikacyjnego, a w szczególności postanowień dyrektywy 2002/21/WE, czyli tzw. dyrektywy ramowej – informuje Ministerstwo Infrastruktury. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama