reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Największy beneficjent pomocy publicznej to PKP Przewozy Regionalne

Aktualizacja: 17.12.2009

Prawie 14,4 mld zł to kwota pomocy publicznej udzielonej w 2008 roku – wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najwięcej pieniędzy trafiło do przedsiębiorców w ramach pomocy horyzontalnej i regionalnej. »

Okres złożenia zabezpieczenia akcyzowego

Aktualizacja: 16.12.2009

Okres, na jaki powinno być złożone zabezpieczenie akcyzowe, zależy od długości zezwolenia na prowadzenie działalności. »

Wypłata rent i emerytur nie jest zagrożona

Aktualizacja: 16.12.2009

7,5 mld zł z Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD) ma zostać przekazane do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w 2010 roku - poinformował w środę w Senacie wiceminister pracy i polityki społecznej Marek Bucior. "Wypłata świadczeń emerytalno-rentowych nie jest zagrożona" - zapewnił. »

Ulga na przejazdy komunikacją miejską w świetle prawa

Aktualizacja: 16.12.2009

Gminne przedsiębiorstwa komunikacyjne nie mogą wprowadzać niższych ulg na przejazdy pasażerskie niż wynikające z obowiązujących przepisów. W przeciwnym razie mogą spotkać się z zarzutem naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. »

Wynajem mieszkań tanieje

Aktualizacja: 16.12.2009

Po przejściowym zwiększeniu ruchu na rynku najmu przypadającym tradycyjnie na początek roku akademickiego nie ma już śladu. Wybór mieszkań jest ogromny a chętnych do najmu jak na lekarstwo. W stosunku do października w listopadzie liczba osób zainteresowanych najmem była mniejsza o blisko 20 proc. W tym czasie podaż ofert utrzymała się na niezmienionym poziomie – wynika z raportu Rynek Nieruchomości Open Finance. »

Wyższe odsetki za zaległości podatkowe

Aktualizacja: 16.12.2009

Rząd zgodził się na zmianę sposobu ustalania stawki odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych. »

Reformy zatrudnienia i wsparcie finansowe ożywią rynek pracy

Aktualizacja: 16.12.2009

Środki antykryzysowe i unijne wsparcie finansowe pomogły ograniczyć negatywny wpływ spowolnienia gospodarczego na unijne rynki pracy w 2009 rok – taki wniosek wypływa z opublikowanego sprawozdania Komisji Europejskiej. »

Macierzyński przedłużony

Aktualizacja: 16.12.2009

Od nowego roku matka nowonarodzonego lub przyjętego na wychowanie dziecka będzie mogła przedłużyć swój urlop macierzyński. Okres możliwego do wykorzystania urlopu będzie wydłużany aż do 2014 roku – poinformował ZUS. »

Stabilizacja na rynku nieruchomości

Aktualizacja: 16.12.2009

Rynek nieruchomości to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych przez spadek koniunktury z przełomu 2008 i 2009 roku. Jednak z opublikowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP) na początku grudnia br. raportu wynika, że sytuacja na rynku nieruchomości stabilizuje się. »

Wzrosła liczba kredytów udzielanych gospodarstwom domowym

Aktualizacja: 16.12.2009

Ogólna liczba kredytów udzielonych gospodarstwom domowym wzrosła w stosunku do początku roku, z 380,2 tys. w styczniu b.r. do 411,2 tys. w październiku br. Odnotowany przy tym był również wzrost udziału kredytów złotówkowych, głównie dzięki umacnianiu się polskiej waluty – podaje Związek Banków Polskich (ZBP). »

Wzrost koniunktury w bankowości

Aktualizacja: 16.12.2009

Rok 2009 był jednym z najcięższych sprawdzianów dla polskiej bankowości. Jednak polski sektor bankowy, pomimo odczuwalnych problemów, spisał się dobrze w tym trudnym okresie – uważa Związek Banków Polskich (ZBP). »

Rośnie sprzedaż kredytów hipotecznych

Aktualizacja: 16.12.2009

Związek Banków Polskich (ZBP) szacuje, że w październiku tego roku banki sprzedały około 18,4 tys. kredytów mieszkaniowych za 3,73 mld zł - poinformował PAP Jacek Furga z ZBP. »

Rosnąca inflacja nie podniesie stóp procentowych

Aktualizacja: 16.12.2009

W listopadzie tego roku, zgodnie z oczekiwaniami, tempo wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych przybrało nieco na sile. Inflacja wzrosła z 3,1 proc. w październiku br., do 3,3 proc. w ubiegłym miesiącu. »

Mieszkanie za złotówkę tylko do końca tego roku

Aktualizacja: 15.12.2009

Posłowie chcą uchwalić nowelizację ustawy spółdzielczej jeszcze w tym tygodniu. Brak ustawy do 30 grudnia 2009 r. uniemożliwi wykup mieszkań lokatorskich. Złożenie wniosku do końca roku gwarantuje lokatorom przekształcenie za złotówkę. »

Brak indywidualnych planów działań dla bezrobotnych

Aktualizacja: 15.12.2009

Urzędy pracy nie przygotowują z własnej inicjatywy indywidualnych planów działania dla bezrobotnych, którzy są w rejestrze krócej niż pół roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Wnuk

ekspertka BCC ds. podatku dochodowego od osób prawnych i międzynarodowego prawa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama