reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Co warto wiedzieć o intercyzie

Aktualizacja: 05.02.2010

Intercyza jest potrzebna tym małżonkom, którym zależy na zachowaniu majątków, których dorobili się już po zawarciu małżeństwa. Wszystko to, co małżonkowie posiadali przez wstąpieniem w związek małżeński zawsze wchodzi do ich majątku odrębnego i spisywanie intercyzy nie jest konieczne. »

UOKiK wydał dwie zgody na koncentracje

Aktualizacja: 05.02.2010

Prezes UOKiK wydała dwie decyzje zezwalające na koncentracje przedsiębiorców. Przejęcie spółki Polmozbyt Jelcz przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz przedsiębiorstwa Agrifirm przez Cehave nie naruszy konkurencji na terenie Polski. »

Prawie 8 mln zł na wspieranie programów z zakresu opieki nad rodziną

Aktualizacja: 05.02.2010

Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009r. Nr 175, poz.1362, z póź. zm.), w roku 2010 będzie udzielać dotacji celowych na finansowe wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną. W bieżącym roku na realizację tego zadania przeznaczono kwotę 7,8 mln zł. »

Dodatkowy koszt kredytów ratalnych to ubezpieczenie

Aktualizacja: 05.02.2010

Zakupy na raty opłacają się tylko przy promocyjnych ofertach nie obciążonych ubezpieczeniem. »

Sprawozdawczość dla bilansu płatniczego

Aktualizacja: 05.02.2010

Od tego roku podmioty uczestniczące w obrotach z zagranicą są zobowiązane do dostarczania do NBP danych według nowych zasad. »

Banki chętniej finansują firmy

Aktualizacja: 05.02.2010

Banki chętniej niż poprzednio udzielają pożyczek na zakup domu czy mieszkania. Ożywienie widać także w finansowaniu przedsiębiorstw. »

Rząd pracuje nad bezpieczeństwem na drogach

Aktualizacja: 05.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

Opieka zdrowotna podczas zimowego wypoczynku

Aktualizacja: 05.02.2010

Przed wyjazdem na narty w Alpy należy wyrobić europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. W sytuacji urazu czy wypadku NFZ zapłaci za leczenie. Fundusz sfinansuje również transport sanitarny, ale tylko pod warunkiem, że zgodę na to wyrazi jego prezes. »

Morgan Stanley: euro przewartościowane o 19 proc.

Aktualizacja: 05.02.2010

Ekonomiści oczekują, że w styczniu bezrobocie w USA pozostało na poziomie 10 proc., ale powoli zaczynają powstawać nowe miejsca pracy. Analitycy Morgan Stanley twierdzą, że euro jest przewartościowane o 19 proc. »

Trwa rekrutacja do projektów systemowych

Aktualizacja: 05.02.2010

Trwa nabór kadry do projektów systemowych prowadzonych przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. »

Banki wracają do kredytów w euro

Aktualizacja: 05.02.2010

O tym, że bankom coraz bardziej zależy na klientach, świadczy choćby fakt, że wracają do kredytów w walutach obcych. Ofertą z euro znów kuszą: PKO BP, Getin Noble Bank, Kredyt Bank i nawet zdeklarowany zazwyczaj do pożyczania tylko w złotych BZ WBK – informuje Gold Finance. »

Kto upomni Amerykę

Aktualizacja: 04.02.2010

Komisja Europejska zaleca Polsce rygorystyczne wykonanie założeń budżetu na ten rok oraz intensyfikację wysiłków, zmierzających do ograniczenia deficytu do poziomu poniżej 3 proc. PKB w latach 2011-2012. »

Rodzinne przedsiębiorstwa są bardziej odporne na kryzys

Aktualizacja: 04.02.2010

W Polsce działa 215 tys. firm rodzinnych. To aż 36 proc. aktywnych małych i średnich przedsiębiorstw. Zatrudniają 1,3 mln osób i w ubiegłym roku wypracowały ponad 10 proc. PKB. »

Wzrost indeksu aktywności gospodarczej

Aktualizacja: 04.02.2010

Indeks aktywności gospodarczej na świecie - JPMorgan Global Manufacturing & Services PMI wzrósł nieznacznie w styczniu do 53,2 pkt. z poziomu 53,1 pkt. w grudniu ubiegłego roku. »

W tym roku będzie łatwiej o kredyty

Aktualizacja: 04.02.2010

W IV kwartale 2009 roku zahamowana została tendencja zaostrzania polityki kredytowej. Kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych zostały złagodzone, a w przypadku kredytów dla przedsiębiorstw większość banków pozostawiła kryteria na niezmienionym poziomie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Igor Klimkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama