reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dłużnikom będzie trudniej o ekspresową pożyczkę

Aktualizacja: 09.02.2010

W obecnej sytuacji rynkowej nie tylko banki zaostrzają wymogi wobec klientów. Robią to również firmy oferujące błyskawiczne pożyczki. »

Z nadmiarem maili w skrzynce można poradzić

Aktualizacja: 09.02.2010

Każda skrzynka poczty internetowej prędzej czy później zacznie się zapełniać. Możemy poradzić sobie z dużą ilością maili za pomocą profilaktyki lub stosując kilka złotych zasad. »

Zarządzanie wynagrodzeniami w czasie kryzysu

Aktualizacja: 09.02.2010

Rok 2009 był trudnym okresem dla polskich przedsiębiorstw. Duża presja związana z pogarszaniem się wyników finansowych spowodowała, że przedsiębiorcy zaczęli bardzo dokładnie i ostrożnie planować kolejne kroki i decyzje. »

Jak autosugestia może pomóc w życiu zawodowym

Aktualizacja: 09.02.2010

O ile wcześniejsze etapy Twojego życia – kolejne etapy edukacji miały swój początek i raczej rychły koniec, o tyle życie zawodowe wydaje się nie mieć końca. Założenia dotyczące świadczeń emerytalnych są takie, że każda zdrowa osoba będzie aktywna zawodowo przez blisko 40 lat. »

UOKiK przestrzega przed oszustami w Internecie

Aktualizacja: 09.02.2010

Dla jednych niezbędny wynalazek, dla innych – niestety źródło sieciowych oszustw. Dzięki Internetowi wiele spraw możemy rozwiązać szybciej i łatwiej pod warunkiem, że korzystamy z niego rozsądnie. W Dniu Bezpiecznego Internetu UOKiK przestrzega przed wirtualnymi pułapkami. »

Likwidując stanowisko firma nie musi wypłacać odprawę

Aktualizacja: 09.02.2010

Pracownik zwolniony z powodu długotrwałej choroby nie ma prawa do odprawy z tytułu likwidacji swojego stanowiska pracy. »

Polska jest przygotowana na wypadek powodzi

Aktualizacja: 09.02.2010

110 tysięcy ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 10 tys. żołnierzy jest gotowych do działania na wypadek zagrożenia powodzią w Polsce. »

Posłowie rozpatrzą projekty dotyczące zwolnienia z PIT bonów towarowych

Aktualizacja: 09.02.2010

W Sejmie znajdują się dwa projekty ustaw, które mają zwolnić z PIT bony dla pracowników. Mali przedsiębiorcy nie popierają tych zmian, więksi są za ich wprowadzeniem. Niezależni eksperci: wszystkie świadczenia dla pracowników były rozliczane jednakowo. »

Wahania na rynku walutowym

Aktualizacja: 08.02.2010

W piątek kurs euro w dolarach zdołał wybronić kluczowy poziom 1,3650, chociaż nie obyło się bez emocji. W pewnym momencie kurs zanurkował w okolice 1,3585 i w zasadzie, gdyby nie pozytywne zakończenie handlu na Wall Street, to mogłoby być krucho. W każdym razie weekend dobrze zrobił tym inwestorom, którzy poddali się swoistej „euro-histerii”. »

Ulga dla producentów rolnych pod znakiem zapytania

Aktualizacja: 08.02.2010

Senatorowie PO chcą zwolnić z podatku sprzedaż niewielkich ilości wytworzonych przez rolników produktów, np. serów, kompotów czy wędlin. Wiceminister finansów Maciej Grabowski sceptycznie ocenia pomysł wprowadzenia kolejnej ulgi. »

Nie zdążymy z budową dróg przed Euro 2012

Aktualizacja: 08.02.2010

Nie będzie sieci nowoczesnych tras szybkiego ruchu do piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Z zapowiadanych ponad 2 tys. kilometrów dróg powstanie ledwo 1 tys. »

NBP: wzrost rezerw dewizowych

Aktualizacja: 08.02.2010

W styczniu rezerwy dewizowe Polski wyniosły niemal 61 mld euro i były większe o ok. 5,7 mld euro niż przed miesiącem i o ok. 15 mld euro niż rok temu. »

Open Finance: pora na korektę korekty

Aktualizacja: 08.02.2010

Piątkowe dane z rynku pracy w USA dostarczyły argumentów zarówno dla inwestorów przekonanych, że recesja dobiegła końca, jak również dla tych spodziewających się drugiego dna. »

Sukces byków na Wall Street

Aktualizacja: 08.02.2010

Wall Street wróciła w piątek z dalekiej podróży. Indeksy zakończyły dzień niewielką zwyżką, co można uznać za wielki sukces byków, jeśli spojrzeć na to, co działo się w „międzyczasie”. »

Darmowy magazyn Europejskiej Sieci Konkurencji

Aktualizacja: 08.02.2010

Ponad 60 artykułów pochodzących z 24 urzędów antymonopolowych krajów członkowskich oraz Komisji Europejskiej – czyli bieżące informacje dotyczące prawa konkurencji mogą znaleźć czytelnicy ECN Brief, pierwszego bezpłatnego numeru magazynu informacyjnego Europejskiej Sieci Konkurencji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Nizioł

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama