reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Koszty przelewów zza granicy

Aktualizacja: 11.02.2010

Najczęściej nie można precyzyjnie określić, ile ostatecznie kosztuje przelew do Polski. Bank przyjmujący przelew podaje tylko swoją prowizję. A są jeszcze pośrednicy i bank odbiorca przelewu, którzy także mogą pobrać jakieś opłaty. »

Zacieśniając politykę pieniężną trzeba rozwiązać szereg programów

Aktualizacja: 11.02.2010

Fed planuje pozostawić stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie przez "wydłużony okres". Przed zacieśnieniem polityki pieniężnej bank centralny musi rozwiązać szereg programów. »

Kolejna sesja na przeczekanie

Aktualizacja: 11.02.2010

Wczorajszy handel po raz kolejny nie wniósł niczego specjalnie nowego do obrazu rynku. Trochę śmielej mogą poczynać sobie dziś niedźwiedzie, po wczorajszych zapowiedziach Bena Bernanke. »

Fed sugeruje podwyżki stóp

Aktualizacja: 11.02.2010

Co prawda podwyżki na razie stopy dyskontowej w USA, ale wystarczyło to, aby dolar znów wzmocnił się do euro. »

Sejm debatuje o organizmach genetycznie zmodyfikowanych

Aktualizacja: 11.02.2010

O najważniejszych celach projektu nowej ustawy o GMO mówili podczas briefingu w Sejmie Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w MŚ, Główny Konserwator Przyrody i Marian Zalewski, podsekretarz stanu w MRiRW. »

MG: EXPO 2010 to wielka szansa na promocję Polski

Aktualizacja: 11.02.2010

- Pawilon Polski na EXPO 2010 będzie jednym z największych przedsięwzięciem promujących nasz kraj. Szansa na promocję Polski na taką skalę nie zdarzy się w ciągu najbliższych lat – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji dotyczącej przygotowań Polski do Światowej Wystawy EXPO w Szanghaju. »

Zarobić można nie tylko na giełdzie

Aktualizacja: 11.02.2010

Dla inwestorów z mniejszym portfelem najlepsze inwestycje na najbliższe rok, dwa to fundusze surowcowe i obligacje korporacyjne. Bogatsi powinni pomyśleć o kupnie mieszkania. »

Mailing: warto zadbać o dobrą relację z klientem w sieci

Aktualizacja: 11.02.2010

Kiedy klient rejestruje się na naszej stronie, system wysyła mu informację, że potwierdził jego zgłoszenie. Oprócz tego maila, warto wysłać po jakimś czasie kolejnego maila do klienta, tym razem z podziękowaniem za rejestrację. »

Zaległość podatkowa powoduje zamknięcie składu

Aktualizacja: 11.02.2010

Zaległość podatkowa powoduje cofnięcie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego. Jeśli naczelnik urzędu wyda decyzję określającą zaległość, podatnik musi zapłacić. Nawet jeśli decyzja jest błędna, to tylko zapłata ratuje przed zamknięciem składu. »

W wałbrzyskiej strefie ekonomicznej powstaną nowe miejsca pracy

Aktualizacja: 11.02.2010

Rada Ministrów zmieniła granice wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej (WSSE) włączając w jej obszar ok. 30 ha, w tym ponad 5 ha na realizację dwóch konkretnych inwestycji. Dzięki tej decyzji powstanie 2,250 tys. nowych miejsc pracy. Przygotowany przez MG projekt rozporządzenia rząd przyjął 9 lutego br. »

Rząd stara się o ponad 500 tys. euro dla zwalnianych pracowników

Aktualizacja: 11.02.2010

- Polska złożyła pierwszy wniosek o wsparcie z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji dla 415 pracowników z branży motoryzacyjnej w Wielkopolsce. Pomoc wyniesie ponad pół miliona euro - poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji prasowej. »

Niepewność na rynkach

Aktualizacja: 11.02.2010

Środowa sesja na parkietach europejskich nie odbiegała wiele od wypracowanego wcześniej schematu. Indeksy rozpoczęły dzień obiecującymi wzrostami, ale po ustanowieniu dziennych maksimów, po południu na wszystkich giełdach nastąpiło znaczne osłabienie. »

Czy można wykupić punkty karne

Aktualizacja: 11.02.2010

Punkty karne to zmora nie jednego kierowcy. Można je dostać za wszelkiego rodzaju przekroczenie przepisów prawa w ruchu lądowym. Uzyskanie odpowiedniej liczby punktów powoduje utratę prawa jazdy i konieczność odbywania ponownego kursu. »

Młodzi kierowcy pod szczególnym nadzorem

Aktualizacja: 11.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kierujących pojazdami, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. Przez dwa lata osoby, które po raz pierwszy uzyskają prawo jazdy kat. B, będą poddane szczególnemu nadzorowi. "Młodzi kierowcy", w przypadku popełnienia dwóch wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, będą kierowani na kurs reedukacyjny. »

Resort pracy wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi

Aktualizacja: 11.02.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w tym roku 3 mln zł na realizację programu "Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Wiśniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama