reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Deloitte na czele rankingu firm business consulting

Aktualizacja: 01.03.2010

Firma doradcza Deloitte została liderem rankingu firm business consulting w 15 edycji Book of Lists 2010. »

Lewiatan partnerem Stowarzszenia Konsumentów Polskich

Aktualizacja: 01.03.2010

PKPP Lewiatan został partnerem strategicznym "Certyfikatu SKP", nowej inicjatywy Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. »

Trwa tydzień pomocy ofiarom przestępstw

Aktualizacja: 01.03.2010

Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Ma ona na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym w dniu 22 lutego. »

Aktywniej w polskim przemyśle

Aktualizacja: 01.03.2010

Wiele publikacji makroekonomicznych danych oraz kolejne gorące dyskusje europejskich urzędników na temat pomocy finansowej dla Grecji gwarantują interesujący tydzień na rynkach finansowych. »

Sytuacja na giełdach jest ciągle otwarta

Aktualizacja: 01.03.2010

Ubiegły tydzień na giełdach zakończył się niespodziewanymi wzrostami, na które wpływ miały publikacje danych makroekonomicznych. Zaskakująca rewizja danych o PKB w górę do poziomu 5,9 proc. w IV kwartale 2009 roku, jak również tylko minimalnie gorsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym sprawiły, że europejskie indeksy zakończyły piątkową sesję pokaźnymi wzrostami. »

Ostatnia szansa na zaplanowanie długoterminowych korzyści z Euro 2012

Aktualizacja: 01.03.2010

W Polsce potrzebna jest intensyfikacja działań, które pozwolą na długofalowe wykorzystanie inwestycji związanych z organizacją Euro 2012, gdyż istnieje ryzyko, że impreza nie przyniesie oczekiwanych efektów. Firma Deloitte, na bazie doświadczeń zdobytych podczas doradztwa na rzecz wielkich imprez sportowych, opracowała raport prezentujący zalecenia płynące dla państwa, które jest gospodarzem takiego wydarzenia. »

Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez ZUS od 1 marca

Aktualizacja: 01.03.2010

Na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) dokona od 1 marca 2010 r. waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. »

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

Aktualizacja: 01.03.2010

O blisko 150 mln zł musiał zmniejszyć lub cofnąć świadczenia chorobowe Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w 2009 roku. To wynik przeprowadzonych w ciągu całego roku kontroli zwolnień lekarskich. »

Umowa o zabezpieczeniu społecznym między Polską a Koreą Południową

Aktualizacja: 01.03.2010

Z dniem 1 marca 2010 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) rozpoczyna realizację umowy o zabezpieczeniu społecznym między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Korei, podpisanej 25 lutego 2009 roku w Warszawie. »

Fiskus może zabrać zwrócony z zagranicy PIT

Aktualizacja: 01.03.2010

Zapłacony za granicą podatek można odliczyć od polskiego podatku dochodowego. Jeśli podatnik odzyska zagraniczny podatek, będzie musiał wykazać go przed fiskusem. Za nieujawnienie zwróconego podatku w zeznaniu grożą sankcje karne skarbowe. »

PIT: pracodawcy chętnie składają e-deklaracje

Aktualizacja: 01.03.2010

Od początku roku podatnicy przesłali przez Internet ponad milion e-deklaracji. Najczęściej z tej możliwości korzystali pracodawcy, którzy przesłali prawie 840 tys. PIT-11. »

Resort pracy walczy z wykluczeniem społecznym

Aktualizacja: 26.02.2010

„Budujmy społeczeństwo dla wszystkich” – polska inauguracja Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010. »

MG wspiera przedsiębiorców

Aktualizacja: 26.02.2010

Ministerstwo Gospodarki rozpoczyna realizację w 2010 roku projektu pn. „Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców w pracach międzynarodowych grup lub organizacji branżowych”. »

Bezpieczne wyroby pirotechniczne w UE

Aktualizacja: 26.02.2010

Przedsiębiorcy wytwarzający i wprowadzający do obrotu wyroby pirotechniczne będą musieli zapewnić, aby spełniały one zasadnicze wymagania i potwierdzić to poprzez oznakowanie CE. »

MG szuka polskich specjalności eksportowych

Aktualizacja: 26.02.2010

Do 5 marca br. został przedłużony termin składania opracowań propozycji dotyczących branż, grup produktowych lub usługowych, które mają potencjał by wykreować specjalności eksportowe polskiej gospodarki. Poprzedni termin upłynął 26 lutego br. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Służewska – Woźnicka

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama