REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ataki wykorzystujące szyfrowanie pokonują ochronę 70% organizacji

cyberatak
cyberatak

REKLAMA

REKLAMA

Dzisiejsze organizacje borykają się z olbrzymim obciążeniem ruchu w sieci i słabą widocznością niebezpieczeństw – w przypadku 45% kończy się to wieloma naruszeniami zabezpieczeń.

Szyfrowanie – innowacja hakerów trudna do wykrycia

Zespoły ds. bezpieczeństwa mają coraz większe trudności z wykrywaniem i powstrzymywaniem cyberzagrożeń wymierzonych w ich organizacje. Okazuje się, że 70% organizacji padło ofiarą ataku wykorzystującego zaszyfrowany ruch w celu uniknięcia wykrycia. Prawie połowa (45%) przyznała, że była ofiarą takiego ataku wielokrotnie. Niepokojące jest to, że dwie trzecie (66%) nadal nie ma pełnego wglądu w zaszyfrowany ruch, co czyni je bardzo podatnymi na dalsze ataki z wykorzystaniem tej metody.

REKLAMA

Z raportu wynika również, że specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa i sieci zmagają się z szybko rosnącym nakładem pracy związanym ze skutecznym analizą i wykrywaniem zagrożeń i reagowaniem na nie. Uniemożliwia to analitykom skupienie się na zaawansowanych atakach.

Zbiór kluczowych wniosków w obszarze cyberbezpieczeństwa

•             45% specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i sieci uważa, że wzrósł nakład pracy związany z wykrywaniem zagrożeń i reagowaniem na nie — 40% wskazuje na wzrost zasobów w chmurze, a 36% na więcej urządzeń w sieci.

•             37% uważa, że wzrósł stopień zaawansowania zagrożeń powodując że są znacznie trudniejsze do wykrycia.

REKLAMA

•             69% badanych jest zgodnych co do tego, że opóźnienie między atakiem a jego wykryciem daje napastnikom zbyt dużo czasu na działanie - 29% wskazuje również na problemy z komunikacją między Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC) a pozostałymi zespołami IT.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

•             23% uważa, że analitycy SOC nie posiadają odpowiedniego poziomu umiejętności, a jedna piąta (18%) uważa, że brakuje im personelu – to sugeruje, że analitycy bezpieczeństwa nie są przygotowani do radzenia sobie ze skalą cyberataków, z którymi mają do czynienia.

•             60% małych i średnich firm uważa, że wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie jest obecnie trudniejsze – pokazuje, że mniejsze organizacje mają trudności z dotrzymaniem kroku zmieniającemu się krajobrazowi cyberprzestępczości.

Cyberatak, który może być niezauważony

REKLAMA

– Organizacje stoją w obliczu rosnącej fali zagrożeń na wszystkich frontach — w swojej sieci, w chmurze i w środowiskach IT — podczas gdy cyberprzestępcy wykorzystują techniki takie jak szyfrowanie, aby niepostrzeżenie włamać się do firm. Co więcej, wiele z nich nie posiada umiejętności lub personelu, który mógłby poradzić sobie z rosnącym obciążeniem pracą w zakresie bezpieczeństwa – komentuje Mark Wojtasiak, VP Product Strategy w Vectra AI.

– Aby powstrzymać falę zagrożeń, zespoły ds. bezpieczeństwa potrzebują pełnego wglądu w swoje środowiska, aby mogły wykryć oznaki ataku, zanim stanie się on naruszeniem. Dzięki wyposażeniu analityków w technologię opartą na sztucznej inteligencji organizacje mogą nadać priorytet nieznanym i pilnym zagrożeniom, które stanowią największe ryzyko dla firmy. Poprawia to wydajność pracy analityków poprzez redukcję szumu powiadomień, a także uzbraja ich w narzędzia pozwalające zmniejszyć ryzyko i zapewnić bezpieczeństwo organizacji.

Źródło: vectra.ai

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA