| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Czy będzie kredyt technologiczny

Czy będzie kredyt technologiczny

Do niedawna przedsiębiorcy mogli korzystać z kredytu technologicznego, przeznaczając go np. za zakup maszyn i urządzeń do produkcji. Teraz dowiedziałem się, że tego kredytu już nie ma - został zastąpiony funduszami europejskimi na lata 2007-2013. Czy to prawda?


Odpowiedź


Nie jest to prawda. Kredyt technologiczny nie został zastąpiony funduszami na lata 2007-2013. Jest jednak prawdą, że kredyt technologiczny został wstrzymany. Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej nr 235/a/2005, pomoc w postaci kredytu technologicznego mogła być udzielana do 31 grudnia 2006 r. Ministerstwo Gospodarki 9 marca 2007 r. przekazało Bankowi Gospodarstwa Krajowego, który obsługiwał wypłatę tego kredytu, informację, iż Bank Gospodarstwa Krajowego nie może już udzielać kredytu technologicznego pomimo obowiązywania ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej i nie będzie przyjmował wniosków przedsiębiorców w kwietniu 2007 r. Informacje na temat sposobu udzielania kredytu technologicznego w przyszłości będą zamieszczane na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i Banku Gospodarstwa Krajowego, po przyjęciu projektu nowelizacji ustawy przez Radę Ministrów.


Tak więc, jak z powyższego wynika, kredyt technologiczny nie został zlikwidowany, a jedynie wstrzymany na bliżej nieokreślony okres.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Słomka

Doradca podatkowy nr wpisu 09900, prawnik, zatrudniona w Instytucie Studiów Podatkowych na stanowisku konsultanta podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK